Kultūras ministrija (KM) noslēgusi nodomu protokolu ar Ventspils pilsētas domi par sadarbību profesionālās mākslas pieejamības veicināšanā. Jau iepriekš „Culturelab” rakstīja, ka līdzīgu līgumu KM noslēgusi ar Liepājas pašvaldību, kā arī plāno šādu sadarbību veidot ar Zemgales reģiona pilsētām Jelgavu un Jēkabpili. Vizītes laikā Daugavpilī, šāds nodomu protokols parakstīts arī ar Daugavpils domi.

Nodomu protokoli paredz sadarboties profesionālās mākslas pieejamības veicināšanā, lai dotu iespēju iedzīvotājiem tuvāk savai dzīvesvietai iepazīties ar Kultūras ministrijas pārraudzībā esošo kapitālsabiedrību: Valsts SIA “Latvijas Nacionālais teātris”, “Latvijas Nacionālā opera”, “Jaunais Rīgas teātris”, “Latvijas Leļļu teātris”, “Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris”, “Valmieras drāmas teātris”, “Dailes teātris”, “Daugavpils teātris”, “Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris”, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, “Liepājas simfoniskais orķestris” un “Latvijas koncerti”  izrādēm un koncertprogrammām. Kultūras ministrs Ints Dālderis informējis, ka atbalstu ministrija nodrošinās tikai tām pašvaldībām, kurās ir sakārtota kultūras infrastruktūra: kolektīviem ir telpas, ir vietas koncertiem, pašvaldības atbalsts.

Kultūras ministrija kā vienu no instrumentiem šī mērķa sasniegšanai min iespēju iekļaut viesizrādes reģionos kā obligātu nosacījumu ikgadējos finansēšanas līgumos ar KM pārraudzībā esošajām kapitālsabiedrībām. Savukārt nodomu protokols ar Daugavpils pašvaldību paredz ministrijas atbalstu Daugavpils teātrim, Rīgas teātru viesizrādes un citu radošo kolektīvu koncertus Daugavpilī.

Ventspils pašvaldība līdz šim ir bijusi samērā aktīva, nodrošinot profesionālās mākslas viesizrādes savas pilsētas iedzīvotājiem. Nodomu protokols liecina, ka no Kultūras ministrijas puses apņemšanās paredz finansēt vienu minēto kapitālsabiedrību viesizrādi divos gados.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s