Šī gada 7.maijā plkst. 10:00 Rīgā, Spīķeros, „kim?” telpās (Maskavas iela 12/1, 3.stāvā) notiks informatīvā diena par Britu padomes iniciatīvu “Nākotnes pilsētas spēle”.

“Nākotnes pilsētas spēle” ir Britu padomes un pilsētplānošanas jomā atzītu Lielbritānijas organizāciju izstrādāta metodoloģija – situācijas analīzes un ideju radīšanas metode, kas veiksmīgi tiek īstenota dažādās pasaules valstīs un kopš 2009.gada – arī vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā, Cēsīs, Liepājā, Valmierā, Jelgavā, Jūrmalā un Ventspilī.

Pasākumā tiek aicināti piedalīties potenciālie pretendenti uz tiesībām izmantot spēles metodoloģiju un ekspertus Latvijā – pašvaldības, nevalstiskas organizācijas, kuru darbība vērsta uz dzīves kvalitātes uzlabošanu savā dzīves vietā, kā arī neformālu iedzīvotāju grupu pārstāvji, kuru iniciatīvu mērķis ir risināt konkrētus izaicinājumus pilsētvidē, ņemot vērā sociālos, ekonomiskos, vides un kultūras aspektus.

Spēle sevi apliecinājusi kā mūsdienīgu un efektīvu instrumentu sekojošās jomās:
• radošu un konkurētspējīgu sociāla un komerciāla rakstura ideju izstrāde pilsētvides uzlabošanai un ilgtspējīgai attīstībai,
• pozitīvu pārmaiņu rosināšana Latvijas pilsētās un novados, sekmējot dažādu sabiedrības grupu iesaisti pilsētvides jautājumu risināšanā un dialogā ar vietējiem politikas veidotājiem,
• sadarbības rosināšana starp dažādiem partneriem un sektoriem (sociālais, privātais, mākslas un kultūras),
• pilsētvides plānošanā iesaistīto vai ieinteresēto aktīvistu prasmju pilnveidošana radošu ideju izstrādē, formulēšanā, testēšanā un pasniegšanā,
• trīspusējā (publiskās pārvaldes, privātā un sabiedriskā sektora) sadarbības modeļa (Skandināvijas valstīs zināms kā Triple Helix modelis) ieviešana vietējās zināšanu ekonomikas attīstībai.

Informatīvā pasākuma ietvaros tiks prezentēta metodes „Nākotnes pilsētas spēle” būtība un īstenošanas principi, kārtība, kādā pretendenti varēs iesniegt pieteikumus spēles rīkošanai, kā arī dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar „Nākotnes pilsētas spēles” labās prakses piemēriem Latvijā. Plānotais pasākuma ilgums – 3 stundas.

Pasākumu rīko Britu padome sadarbībā ar biedrību „Zināšanu un inovācijas sabiedrība”. Savu dalību informatīvajā pasākumā var pieteikt līdz 6.maijam, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju uz e-pastu: zinis@zinis.lv. Tālrunis papildus informācijai: 29203533 (Vita Brakovska).
Vairāk par Nākotnes Pilsētas spēli var lasīt Britu padomes veidotajā mājas lapā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s