Rīgas pašvaldība konkursa kārtībā ir izraudzījusies trīs ārzemju spēlfilmas, kuras finansiāli atbalstīs, pretī saņemot to epizožu uzņemšanu Rīgā, informē laikraksts “Diena”.

Rīgas dome sadarbībā ar Nacionālo kino centru izveidojusi programmu Rīgas filmu fonds, kura mērķis ir veicināt ārvalstu filmu uzņemšanu Rīgā. Rīgas dome atmaksās 7-15% no ārzemju filmu uzņemšanas laikā iztērētās naudas Rīgā, atkarībā no tā, cik daudz Rīga tiks atspoguļota kā filmas norises un uzņemšanas vieta. Tāpat tiks ņemts vērā tas, vai filmēšanas procesā tiks nodarbināti Latvijas aktieri un pakalpojumu sniegšanai piesaistīti Rīgas uzņēmumi.

Fondam izmantota tikai pašvaldības nauda, Nacionālais kino centrs piedalās ar kompetenci, informācijas kanāliem, iekšējiem resursiem.

Pēc Nacionālā Kino centra sniegtās informācijas, konkursā var piedalīties Latvijā reģistrēti filmu producenti, kam noslēgts līgums ar kādu ārvalstu kompāniju par kino vai televīzijas pilnmetrāžas spēlfilmas vai dokumentālās filmas veidošanu ar minimālo filmas budžetu 500 000 latu apmērā.

Ieceres īstenotāji cer, ka Rīgas filmu fonds dos jaunu stimulu nacionālās kino industrijas attīstībai, popularizēs Rīgas vārdu ārvalstīs, dos darbu Rīgas uzņēmumiem un iedzīvotājiem, kā arī Rīgas pašvaldība iegūs, saņemot nodokļu maksājumus.

Filmu veidotājiem tiks atmaksāti tēriņi, kas saistīti ar viesnīcām un izmitināšanas pakalpojumiem, filmēšanas nodrošināšanai nepieciešamās tehnikas īri, transporta pakalpojumiem, degvielu, ēdināšanas pakalpojumiem, celtniecības, apsardzes, telekomunikāciju pakalpojumiem, komunālo un sabiedrisko dienestu pakalpojumiem, telpu īri, dažādu preču iegādi. Pie attiecināmajām izmaksām ir arī ar filmas ražošanas pakalpojumi, mākslinieciskie pakalpojumi, citi pakalpojumi, piemēram, tulkošanas, fotografēšanas, grimēšanas pakalpojumi, ar scenogrāfijas izveidi saistīti pakalpojumi, administratīvie pakalpojumi, honorāri masu skatu dalībniekiem, aktieriem u.c., kuru dzīves vieta deklarēta Latvijā.

“Prezentēti Rīgas filmu fonda konkursa rezultāti”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s