Portāls ir.lv raksta, ka Latvijā visvairāk pelnošais autors ir Maestro Raimonds Pauls, par ko liecinot Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) dati. Tās izpilddirektore Inese Paklone intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” lēš, ka patlaban vien 20-30 cilvēku mūsu valstī var labi iztikt tikai ar atlīdzību par autortiesībām.

Kopumā visvairāk pelna tas autors, kurš radījis visvairāk darbu un kura darbus cilvēki visvairāk lieto, vērtē speciāliste. Pašlaik visvairāk pelnošais autors Latvijā ir komponists Raimonds Pauls. Viņa Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā deklarācija rāda, ka Pauls no AKKA/LAA autoratlīdzībās pērn saņēmis vairāk nekā 81 tūkstoti latu un autoratlīdzības viņam nepastarpināti maksājušas arī daudzas citas organizācijas, vēstī BNS.

Ne visi autori var pārtikt tikai no autoratlīdzības, un līdzīga situācija ir arī citās valstīs, norāda Paklone. Latvijā ir maz autoru, kas to var, un pērn šis skaitlis vēl samazinājies. “Patlaban 20 līdz 30 cilvēku var visai pietiekami labi dzīvot tikai no autortiesībām,” stāstīja aģentūras direktore.

AKKA/LAA izpilddirektores vietniece Anita Sosnovska piebilst, ka aģentūra ap 30% iekasēto autoratlīdzību pārskaita ārvalstu autoriem, bet 70% iekasēto līdzekļu sadala Latvijas autoriem. Lielākā daļa šo līdzekļu tiek pārskaitīta par mūzikas izmantošanu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s