Rīgas Latgales priekšpilsētas multifunkcionālais kultūras un mākslas centra projekts kvartālā starp Rasas, Dubnas, Plostu un Maskavas ielu varētu izmaksāt desmit miljonus latu, raksta portāls Apollo.

Kultūras un mākslas centra tehnisko projektu pēc Īpašuma departamenta pasūtījuma izstrādā arhitektu birojs „Graf X”. Plānots, ka tehniskais projekts tiks pabeigts 2011.gada martā. Pēc tam tiks izsludināts konkurss būvniecībai, kas varētu sākties nākamā gada jūlijā.

Būvniecība kopā ar infrastruktūru un iekārtojumu, tostarp skatuves mehānismiem, izmaksās vismaz desmit miljonus latu. 2011.gadā varētu apgūt divus līdz trīs miljonus latu, izveidojot nulles ciklu un infrastruktūru. Pati būves celtniecība notiktu 2012.gadā, bet visus darbus varētu pabeigt 2013.gadā.

Kultūras centram paredzēta 13 000 kvadrātmetru platība. Multikulturālajā centrā plānotas divas zāles, āra amfiteātris, daudzveidīgas telpas mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem, jaunrades centriem un pulciņiem. Turpat paredzēts ierīkot arī mūsdienīgu Rīgas Centrālās bibliotēkas filiāli ar plašām lasītavām, tostarp īpašām nodaļām bērniem un pusaudžiem, telpām dažādiem pasākumiem un nodarbībām, kā arī bibliogrāfisko avotu krātuvei.

Lielā zāle patlaban plānota ar 530 sēdvietām. Tomēr Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) pēc iepazīšanās ar projektu norādīja, ka šis vietu skaits varētu būt nepietiekams, un aicināja arhitektus izstrādāt variantu ar lielāku vietu skaitu.

Blakus kultūras centram iecerēts daudzstāvu stāvparks. To plānots īstenot pakāpeniski, paredzot vietas 1000 līdz 1200 automašīnām. Sākotnēji to varētu arī nebūvēt, atvēlēto vietu noasfaltējot un izveidojot 300 virszemes stāvvietas.

Šajā kompleksi attīstāmajā teritorijā Maskavas ielā vienlaikus tiks ierīkots arī parks un skvērs.

Patlaban Latgales priekšpilsētā nav sava kultūras centra, kas nodrošinātu pilnvērtīgu kultūras funkcijas īstenošanu. Tāpat pastāvīgu darba telpu trūkst arī mākslas kolektīviem, interešu izglītības pulciņiem, mūsdienīgai bibliotēkai.

Resursi

A4D: “Latgales priekšpilsētas P & R un kultūras centrs. Graf X”

Viena doma par “Latgales priekšpilsētas multifunkcionālais kultūras centra projekts varētu izmaksāt desmit miljonus latu

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s