Latvijas Radošo savienību padome (LRSP) pirms vēlēšanām tiekas ar lielākajām politiskajām partijām, lai uzklausītu to kultūras programmas. 2010.gada 9. augustā notika LRSP tikšanās ar Saskaņas centra (SC) kultūras ministra kandidātu Jāni Matuli. Saskaņas centrs pārstāv sociāldemokrātiskas vērtības, pirmajā vietā liekot cilvēku. Kā vienu no nozīmīgākajām jomām Jānis Matulis uzsvēra bērnu mūzikas un mākslas skolas sistēmu, ko nepieciešams saglabāt, kā arī pauda uzskatu, ka kultūras ministram nevajadzētu nākt no profesionālās mākslas, bet gan būt menedžerim, kas atbilstot skandināviskam pārvaldes modelim.

Kultūras ministrijas (KM) neatkarību, iespējams, neizdosies saglabāt, atzina Jānis Matulis. SC neatbalsta KM pievienošanu Izglītības un Zinātnes ministrijai, jo tas tikai birokrātiski apgrūtinās kultūrpārvaldību. Toties SC kā mērķtiecīgu saredz KM un Vides ministrijas apvienošanu. Šāds modelis veiksmīgi darbojas, piemēram, Austrālijā. Runājot par iespējamiem finansu samazinājumiem, SC kultūras ministra kandidāts atturējās nosaukt konkrētas kultūras nozares, vien bilda, ka būtu rūpīgi jāizvērtē KM struktūra un finansēšanas prioritātes, savukārt apvienotajā ministrijā galvenie ietaupījumi būtu uz administrēšanas un pārvaldības rēķina.

Jānis Matulis uzsvēra dialoga nozīmi ar kultūras nevalstiskajām organizācijām, un izteica pieļāvumu, ka Nacionālā Kultūras padome būtu jāveido pēc pārstāvniecības principa, līdzīgi kā darbojas Vides konsultatīvā padome pie Vides ministrijas. Jānis Matulis ir Saskaņas centra kandidāts gan kultūras, gan vides ministru amatiem.

Vairāk informācijas Latvijas Radošo savienību padomes mājas lapā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s