Apvienība “Vienotība” ir nosaukusi savus ministru amatu kandidātus, to vidū kā iespējamā kultūras ministre tiek virzīta Sarmīte Ēlerte – šī brīža Nacionālās kultūras padomes priekšsēdētāja, bijusī laikraksta “Diena” vadītāja.

Kā vēsta portāls “Diena”, S. Ēlerte ir norādījusi, ka pirmā prioritāte kultūras ministres amatā būšot nodrošināt, lai krīzes laikā nepazustu neviena kultūras institūcija. Otrkārt, S. Ēlerte domā pievērsties nacionālās identitātes stiprināšanai. Tas būtu panākams, pilnveidojot Dziesmu svētku procesu, kā arī attīstot moderno mūsdienu mākslu. Kā trešo prioritāti viņa min pievēršanos radošās industrijas potenciālam, jo Latvijā esot daudz talantīgu cilvēku, kuri netiekot pietiekami novērtēti.

Aģentūra “Leta” ir aptaujājusi vairākus pazīstamus kultūras darbiniekus, pamatā saņemot labas atsauksmes par S.Ēlertes rakstura stingrību, vadot laikrakstu “Dienu”, un kultūras procesu izpratni, tai pašā laikā sniedzot piesardzīgus vērtējumus par S.Ēlertes kā nākamās kultūras ministres darbu.

Sarmītes  Ēlertes oficiālā mājas lapa – www.elerte.lv.
S.Ēlertes viedoklis par kultūras un politikas attiecībām – http://www.youtube.com/watch?v=p-zVVterNq0 (2010.g. aug.)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s