Kultūras ministrija (KM) nākamā gada budžeta izdevumu sadaļā nepieciešamo vienu miljonu latu plāno ietaupīt uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas būvniecības rēķina, ziņo laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Ietaupījumu plānots paveikt, izvēloties lētākus inženiertehniskos risinājumus un materiālus. Tas gan nenozīmējot, ka samazinās paredzēto būvniecības apmēru – to veiks iepriekš plānotajā apmērā. Pašlaik šim mērķim 2011.gadā paredzēts izmantot 36,7 miljonus latu par plānotajiem būvdarbiem un autoruzraudzību. No šīs summas tad būtu jāatskaita nepieciešamais miljons latu.

Kultūras ministres preses sekretārs Andris Saulītis informējis, ka šis nav vienīgais iespējamais ietaupījuma variants. KM apsver arī citas iespējas, kā izdevumus ministrijas nākamā gada budžetā samazināt par nepieciešamo summu. Tomēr Kultūras ministrija sola, ka finansējums netiks samazināts nevienai kultūras iestādei, kā arī pašā Kultūras ministrijas iekšienē restrukturalizācija un izdevumu pārskatīšana nebūs nepieciešama.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s