Sabiedrības integrāciju turpmāk uzraudzīs nevis Tieslietu ministrija (TM), bet gan Iekšlietu (IeM) un Kultūras ministrija (KM), paredz valdībā konceptuāli panāktā vienošanās, – ziņo “Delfi”. Tieslietu ministrijas pārstāvji valdības sēdē norādīja, ka šobrīd TM kompetencē esošie integrācijas jautājumi ir izsmelti, tāpēc tālāk ar tiem jāstrādā KM un IeM. IeM pārņems savā pārziņa imigrantu integrācijas politikas jautājumus, kā arī ES fondu programmu, kas finansē imigrantu integrācijas projektus. Savukārt pārējie sabiedrības integrācijas un saliedētības jautājumi būs Kultūras ministrijas pārziņā.

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte norāda, ka integrācija ir viena no svarīgākajām valsts prioritātēm un tā skar latviešu valodu un kultūrtelpu, mazākumtautību kultūras aktivitātes un biedrības, kas jau ir Kultūras ministrijas atbildības sfērā, tāpēc integrācijas jautājumu deleģēšana Kultūras ministrijai ir likumsakarīga.

Jau ilgstoši izstrādes stadijā atrodas Integrācijas pamatnostādnes, tas acīmredzot būs viens no darbiem, kas nonāks Kultūras ministrijas pārziņā. Denisa Hanova rakstu “Neiespējamā integrācija” par integrācijas pamatnostādņu pēdējo redakciju, var lasīt portālā politika.lv.

Tāpat ministre norāda, ka tiks saglabāta Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) neatkarība. Līdz šim SIF darbības nodrošināšanai valsts budžeta līdzekļus piešķīra Tieslietu ministrijai, lai tos novirzītu tieši SIF. Pēc funkciju nodošanas budžeta līdzekļus SIF saņems no Kultūras ministrijas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s