Apvienotās Karalistes valdības paziņojums par budžeta tēriņiem liecina, ka Apvienotās Karalistes Kultūras, mediju un sporta departamenta budžets tiks samazināts par 24% četru gadu laikā. Valdība pieprasa, lai 41% samazinājuma notiktu, samazinot departamenta administratīvas izmaksas. 2011.gadā mākslai, kultūrai un sportam finansējums tiks samazināts par 12,8%, mākslas programmām paredzot samazinājumu par 15%. Vislielākais samazinājums kultūrai gaidāms Anglijā, nedaudz mazāk cietīs mākslas un kultūras organizācijas Skotijā un Velsā.

Anglijas Mākslas padomes finansējums tiks samazināts par 29,6% četru gadu laikā (t.i., par 100 miljoniem mārciņu). Valdība ir noteikusi, ka daļai organizāciju (tostarp tām, kas regulāri saņem finansējumu) nedrīkst samazināt vairāk par 15% budžeta. Pašas Mākslas padomes budžetu nāksies samazināt par 50%. “International Intelligence on Culture” un Eiropas Kultūras fonda Apvienotajā Karalistē direktors Rods Fišers (Rod Fisher) uzskata, ka šo samazinājumu būs grūti īstenot, nesamazinot organizāciju skaitu, kas saņem Anglijas Mākslas padomes finansējumu. Mākslas padome ir izteikusi viedokli, ka nākamajos četros gados var nākties pārtraukt atbalstu apmēram 200 kultūras organizācijām no pašreizējām vairāk nekā 800 organizācijām, kas saņem regulāru atbalstu.

2011.gadā 880 organizācijām, kas saņem ikgadēju finansējumu, budžets tiks samazināts par 0.5%, kas ir daudz mazāk nekā tika sākotnēji prognozēts. Kopumā 2011.gadā Anglijas Mākslas padomes budžets tiks samazināts par 19 miljoniem mārciņu, no kurām tikai 1,8 miljoni mārciņu samazinājuma skars mākslas organizācijas. Lielāko daļu plānots ietaupīt uz iepriekšējos gados iekrātajām rezervēm.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s