Marta nogalē notikušajā konferencē “NVO tehnoloģiju laikmets” sev derīgas lietas varēja uzzināt arī kultūras organizācijas. Piemēram, tika sniegti konkrēti ieteikumi, kā sūtīt mazāk e-pastu, lai efektīvi sarīkotu pasākumu, vai kādas aplikācijas izmantot kontaktu veidošanai. Par mājas lapu kā instrumentu darba organizēšanai un attīstībai stāstīja Jelgavas Bērnu un jauniešu mūzikas klubs, kura mājas lapa var kalpot kā pozitīvs piemērs citām līdzīgām organizācijām.

Jauns rīks, ko sāk izmantot ierasto PowerPoint prezentāciju vietā, atrodams interneta vietnē http://prezi.com. Šajā vidē veidotās prezentācijas ir daudz mobilākas, interaktīvākas, uzskatāmi izmantojot tekstu, attēlus, video vienotā shēmā vai struktūrā, pēc vajadzības objektus pietuvinot vai attālinot. Apskatot šo piemēru, rodas labs priekšstats, kā var izmantot jauno prezentāciju formātu. Te vēl viens piemērs, kur uzskatāmā veidā attēlotas idejas Siguldas novada attīstībai (tai skaitā kultūras jomā!), kas radušās Ideju Talkas rezultātā.

Culturelab jau rakstīja par “crowdfunding” praksi Lielbritānijā, taču “crowdsourcing” jeb “pūļa pakalpojumu” principu iespējams izmantot ne tikai finansējuma vākšanai, bet arī ideju ģenerēšanai. Latvijā pēc šāda principa darbojas Ideju Akadēmija, kas ir sociālā tīkla Facebook bāzēta aplikācija, kur izdomas bagāti jaunieši (šobrīd vairāk kā 1000 dalībnieki) krāj sev bonusus, nākot klajā ar dažādām organizācijām noderīgām, radošām idejām. Organizācija publicē sev interesējošu jautājumu, un tad akadēmijas dalībnieki sniedz priekšlikumus, kā arī notiek balsošana par labākajām idejām. Piemēram, akadēmijas dalībnieki iesnieguši vairāk kā 500 priekšlikumus jaunās Nacionālā bibliotēkas  mūsdienīgai devīzei.  Ir bijuši konkursi par to,  kādai jābūt datorspēlei par Imantu Ziedoni, par radošām idejām mūzikas albuma marketingam, dizainu Likteņdārza T-kreklam u.c. Tā kā ideju trūkuma gadījumā, varbūt nav slikta doma vērsties Ideju akadēmijā : ).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s