Pēc ilgas iepirkuma procedūras beidzot ir uzsākta Cēsu koncertzāles rekonstrukcija, pārbūvējot veco kultūras centru par 800 vietīgu akustisko koncertzāli kopā ar mūzikas vidusskolu. Norit arī Austrumlatvijas koncertzāles jeb daudzfunkcionālā centra celtniecības darbi Rēzeknē.

Kurzemē pagaidām tik labi neveicas. Saistībā ar Liepājas koncertzāli tika izteiktas bažas par izstrādātā tehniskā projekta nelietderību un nesaimniecisku projekta vadību. Liepājas pašvaldība gan mēģinājusi pārliecināt Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķus, ka projekts tiks realizēts plānotajos termiņos un paredzētajā apmērā.

Saistībā ar Ventspils koncertzāli mērs Aivars Lembergs publiski nokritizējies kultūras ministres Sarmītes Ēlertes darbu, uz ko Ēlerte sniegusi publisku atbildi, ka mēra izteikumi bijuši spekulatīvi, retorika – histēriska, bet augstvērtīgas kultūras pieejamība Latvijas reģionos – viena no valsts kultūrpolitikas prioritātēm.

Tikmēr Rīgā jau gadsimtu pastāvošais kultūras centrs – Latviešu biedrības nams nesekmīgi mēģina risināt savas ekonomiskās problēmas (atkal sakrājušies parādi). Iecerētā hosteļa būvniecība pagaidām nav pavirzījusies uz priekšu, un domstarpības biedrības valdē beigušās ar valdes priekšsēdētāja Ingmāra Čaklā atkāpšanos no amata.

Cita vēsturiska ēka Rīgas nomalē – kultūras pils “Ziemeļblāzma”, kas ir bijusī mājvieta alkohola atturības kultūras biedrībai, beidzot ir sagaidījusi rekonstrukciju – Rīgas pašvaldība ieguldīs 7,5 miljonus latu Ziemeļblāzmas kultūras centra un parka atjaunošanā. Pēc rekonstrukcijas un restaurācijas ēkā būs 16 amatieru kolektīviem piemērotas mēģinājumu telpas, bibliotēka, vairākas zāles pasākumu rīkošanai un interešu biedrībām, administrācijas telpas, kafejnīca. Apkārtnē tiks ierīkots tējas namiņš, atpūtas lapenes, uzbūvēts 30 m augsts skatu tornis, ierīkots daudzfunkcionāls aktīvo nodarbību laukums, bērnu rotaļlaukums, baseins ar strūklakām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s