Jūlijā aktuāls ir bijis teātru darbības jautājums. Pēc kultūras ministres vizītes Daugavpilī parādījās ziņas par iespējamo valsts pārziņā esošā Daugavpils teātra maksātnespēju dēļ parādiem 160 tk Ls apmērā. Kultūras ministrija ar risinājumiem sola nākt klajā augustā, bet skatiens tiek vērsts arī pašvaldības virzienā, norādot, ka Liepājas pašvaldība savas pilsētas teātra uzturēšanai dod 16 reizes vairāk naudas nekā Daugavpils.

Neveiksmīgi beidzies arī Teātra Observatorijas gads Rīgas Kongresu namā. Teātra darbība nav bijusi saimnieciski veiksmīga un sakrājies komunālo maksājumu parāds 5 tk Ls apmērā, līdz ar to tiek uzteikts Kongresu nama zāles nomas līgums un teātris neatrodas labākā situācijā kā pirms gada.

Jāsaka, ka teātru finansiālās problēmas nav tikai Latvijas īpatnība. Nesen plašus protestus piedzīvoja Romas senais Teatro Valle (dibināts 1727.g.), teātra darbiniekiem okupējot ēku un izvēršot kampaņu pret iespējamo teātra privatizāciju kultūras finansējuma samazināšanas rezultātā. Šai sakarā ir interesanti palasīt, ko domā par teātra nākotni pēc 25 gadiem Amerikas teātru profesionāļi, ņemot vērā gan resursu, gan auditorijas samazināšanos.

Tomēr ir arī labas ziņas. Liepājā LMT ir finansiāli atbalstījis ieceri izveidot alternatīvu spēles laukumu – “Goda teātri”, lai tiktu radīti gan jauni iestudējumi, gan uz Liepāju būtu iespējams atvest citu neatkarīgo teātru izrādes. Bez tam Latvijas jaunajiem scenogrāfiem ir labi veicies Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē, un profesionālie nevalstiskie teātri vēl līdz 19.augustam var piedalīties un gūt finansiālu atbalstu Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s