Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Kultūras ministrijas iesniegtais Nacionālās identitātes un sabiedrības integrācijas pamatnostādņu 2012.-2018. gadam projekts. Turpinoties publiskajai apspriešanai, līdz 2011.gada 9.septembrim ir iespēja izteikt savu viedokli par pamatnostādnēm un nosūtīt to rakstiski Kultūras ministrijai.

Pamatnostādnēs latviešu valoda un kultūra uzsvērta kā Latvijas valsts pamats, to saglabāt, nostiprināt un attīstīt ir Latvijas sabiedrības un valsts atbildība. Par nacionālās identitātes un integrācijas politikas pamatprincipiem definēti atvērtā latvietība, piederība Eiropai, mazākumtautību savpatnības saglabāšana, kā arī uzsvērts, ka katra cilvēka brīvā izvēle tiek respektēta, cilvēktiesības ievērotas, un identitātes ir papildinošas, nevis izslēdzošas.

Portāla politika.lv autori ir aktīvi sekojuši līdzi pamatnostādņu tapšanas gaitai un ir publicēti vairāki saistoši un arī kritiski raksti. Savukārt ar kultūras ministres Sarmītes Ēlertes atbildēm uz galvenajiem iebildumiem var iepazīties gan intervijā “Latvijas Vēstnesī”, gan Kultūras ministrijas mājas lapā publicētajā rakstā.

Ministrija pamatnostādnes valdībā iesniegusi pēc visā Latvijā notikušajām diskusijām par pamatnostādnēm. Sanāksmes, kurās piedalījās kultūras ministre Sarmīte Ēlerte un ministrijas pārstāvji norisinājās Liepājā (11.08.2011.), Madonā (18.08.2011.), Rīgā (19.08.2011.), Daugavpilī (25.08.2011.) un Bauskā (26.08.2011.) – Bauskas novada pašvaldībā. Valdībā iesniegtajā dokumentā ņemti vērā arī līdzšinējās diskusijās izteiktie ierosinājumi.

Savus viedokļus un/vai komentārus priekšlikumu un/vai iebildumu veidā sniegt, nosūtot rakstiski Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamentam (K. Valdemāra iela 11a, Rīga, LV- 1364) vai elektroniski Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamentam referentam Denisam Kretalovam uz e-pastu deniss.kretalovs@km.gov.lv.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s