Gada nogales karstākā diskusija izveidojusies ap operu. Portāla “Delfi” sadaļā “Operas skandāls” publicētajā rakstu sērijā var izsekot visai notikumu gaitai. Operas ilggadīgā vadītāja Andreja Žagara kā vienīgā kandidāta KM jaunizsludinātajā direktora amata konkursā neapstiprināšana raisījusi jautājumus gan par operas atbilstošu finanšu apsaimniekošanu (ap 400 tk Ls parādu), gan savstarpējus publiskus pārmetumus starp kultūras ministri un KM valsts sekretāri ne tikai saistībā ar operu, bet arī ar nacionālās bibliotēkas celtniecības izmaksām un KM apdrošināšanas pakalpojumu piegādātāja izvēli.

Tikmēr operu turpina administrēt KM ieceltā pagaidu operatīvā vadība – operas līdzšinējā izpilddirektore Selga Laizāne un finanšu direktors Normunds Matutis. Lai novērtētu operas saimniecisko darbību, tiek veikts finanšu audits.

Andrejs Žagars savukārt aicinājis KM izvērtēt operas uzturēšanas izmaksas un pieņemt kultūrpolitisku lēmumu, vai valsts var atļauties uzturēt operas žanru un savu zīmolu – Latvijas Nacionālo operu, orientējoties uz izcilību un kvalitāti vai  izdzīvošanas režīmu, varbūtēji atsakoties no kādas operas vienības (piemēram, klasiskā baleta trupas vietā izvēloties laikmetīgā baleta trupu mazākā sastāvā).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s