Kultūras ministrija iesniegusi izskatīšanai MK rīkojuma projektu par galvenajiem nosacījumiem Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) finansiālā atbalsta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” projektiem.

Finansējums tiks novirzīts sekojošām aktivitātēm.

1. Iepriekš noteiktajiem projektiem kultūras mantojuma saglabāšanai un kultūras pakalpojuma klāsta paplašināšanai:
„Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija”, projekta īstenotājs – VNĪ;
„Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde”, projekta īstenotājs –  Rīgas Jūgendstila centrs;
„Rēzeknes Zaļās sinagogas restaurācija”, projekta īstenotājs – Rēzeknes pilsētas dome;
„Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana”, projekta īstenotājs – VNĪ;
„Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja ostas noliktavas restaurācija”, projekta īstenotājs –  VA „Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejs”.

Šiem iepriekš noteiktajiem projektiem tiek novizīta lielākā programmas finansējuma daļa – 7 334 446 EUR jeb aptuveni 70%.

2. Projektiem, kas paredz kultūras, jo īpaši koka un jūgendstila, mantojuma saglabāšanu, atlasot tos atklāta projektu iesniegumu konkursa ietvaros.

Granta apmērs 85% no projekta budžeta, no 100 līdz 350 tk EUR. Kopējais pieejamais finansējums EUR 1 032 811. Projektus varēs iesniegt tikai pašvaldības un valsts institūcijas. Konkurss varētu tikt izsludināts 2012.gada 3.ceturksnī.

3. Mazo grantu shēmas projektiem kultūras apmaiņai, atlasot tos atklāta projektu iesniegumu konkursa ietvaros. Vēlamais rezultāts – veicināta laikmetīgās mākslas un kultūras pieejamība un sasniegta plašāka auditorija.

Granta apmērs – 90% no projekta budžeta, no 25 līdz 150 tk EUR. Pieejamais finansējums 500 000 EUR jeb 5%no visa programmas finansējuma.
Projektus varēs iesniegt valsts un pašvaldību institūcijas, biedrības vai nodibinājumi, kas ir reģistrētas Latvijas Republikā un kuru galvenā darbības joma ir kultūra. Var tikt atbalstīta starptautisku kultūras un mākslas pasākumu – izstāžu, izrāžu (performanču), koncertu un festivālu u. c. – organizēšana; pieredzes apmaiņa un prakse starp kultūras institūcijām.
Projketu konkurss varētu tikt izsludināts 2012.gada 3.ceturksnī.

4. Bilateriālā fonda (1.5% no kopējā programmai pieejamā finansējuma apjoma – 150 293 EUR) ietvaros projektu līmenī tiks atbalstīti potenciālo projektu (mazo grantu shēmas vai kultūras mantojuma objektu saglabāšanas projektu) īstenotāju centieni atrast projekta partnerus Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā.

Sagatavošanās vizītēs uz/no donorvalstīm vai uz/no saņēmējvalsti var doties viena līdz divas personas no organizācijas uz 1-3 dienām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s