Nacionālais Skotijas radošo industriju attīstības centrs “Creative Scotland” (Radošā Skotija) programmas “First in a Lifetime” (“Pirmoreiz dzīvē”) ietvaros piešķīris 1,2 milj. britu mārciņu projektiem, kas sekmēs iedzīvotāju līdzdalību kultūras aktivitātēs. Projekti saistās ar visdažādākajām kultūras norisēm.

“Deju atbalsis 2012” (Dancing voices) pulcēs kopā liela mēroga pasākumos vecākā gadagājuma dejotājus un dziedātājus.
Projektā “Milži mežā” (Giants in the Forest) iedzīvotāji kopā ar māksliniekiem veidos milzu maskas no augiem, kas tiks izvietotas Skotijas mežos, augs un mainīsies līdz ar gadalaikiem no aprīļa līdz novembrim.
Projekts “Osta” (Port) norisināsies Aberdenas pilsētas ostas teritorijā, sadarbojoties multimāksliniekiem un jauniešiem, veidojot ielu mākslas performances, skulptūras un citus dejas, mūzikas pasākumus.
Skotijas Lasīšanas veicināšanas biedrība Scottish Book Trust aicinās uz skolām bērnu literatūras autorus un ilustratorus, translējot tikšanos norisi internetā.
Skotijas Balets viesosies reģionos, pirms tam iesaistot vietējos iedzīvotājus uzstāšanās sagatavošanā, aicinot paust savu interesi, kādu deju uzvedumu viņi vislabāk vēlētos redzēt.
“Ziemeļu gaismas” (Northern Lights) iesaistīs iedzīvotājus dokumentālo filmu par Skotiju tapšanā.
Projektā “Aizdedze” (Iginition) Šetlendas salu iedzīvotāji kopā ar Skotijas Nacionālo teātri piedalīsies izrādes iestudēšanā, kas apspēlēs tēmu par nākotnē iespējamajām pārmaiņām saistībā ar naftas piegāžu samazināšanos.
Vairāk info par programmas projektiem un Creative Scotland šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s