Latvijā notiks radošās darbības nedēļu “RADI!” no 2012.gada 12. līdz 18.martam. Radošās darbības nedēļas mērķis ir veidot izpratni un interesi plašākā sabiedrībā par radošās un kultūras industrijas sektoru, radošu izglītību, inovācijām un zināšanu ekonomiku, kā arī veidot saiknes starp dažādām nozarēm un sektoriem. Nedēļas aktivitātes aptvers piecas tematiskās jomas: (1) radoša identitāte, (2) radoša pārvaldība, (3) radoša izglītība, (4) radoši novadi un (5) radoša uzņēmējdarbība. Nedēļas pasākumus organizē Britu padome sadarbībā ar Kultūras un Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijām.

Latvijas pašvaldības tiek aicinātas iesaistīties nedēļas norisēs, organizējot radošas aktivitātes Latvijas novados. Pieteikuma anketa atrodama Kultūrizglītības un Nemateriālā mantojuma centra mājas lapā (iesūtīšanas termiņš – 24.februāris). Pieteikto pasākumu apraksti būs pieejami mājas lapā http://www.tavavara.lv.

Latvijas mākslas un mūzikas skolu skolotājiem tiks piedāvāti kursi radošajā indstrijā. Kā kursu lektori ir aicināti pasaulē atzīti radošās industrijas un radošuma eksperti no Lielbritānijas: Pols Kolards (Paul Collard) un Džons Ņūbigins (John Newbigin), kā arī Latvijas lektori – Radošuma pils radošuma treneri Rolands Ozols, Maija Kīna, Juta Birzniece un Ilga Šļubčenko; zīmolu ligzdas Matka radošās aģentes un zīmolvedības eksperte Inese Apse-Apsīte un Ramona Treilona; Banku augstskolas maģistra studiju programmas Uzņēmumu vadīšana radošajās industrijās direktore, konceptveikala Taste Latvia vadītāja Dita Danosa, kā arī skaņu ierakstu kompānijas Prāta Vētra starptautisko attiecību menedžere Guna Zučika un dizaina studijas Rijada dizaineri Rihards Funts un Zane Homka, kuri Latvijas dizaina vārdu nes pasaulē. Kursi notiks vairākā vietās, tostarp paredzēta atklātā lekcija LU Lielajā aulā Rīgā.

Pašvaldības savukārt var pieteikties Radošuma balvai, ja tās ieviesušas radošus risinājumus kādā no savas darbības jomām. Tas attiecas ne tikai uz kultūras dzīves organizēšanu, bet arī jaunievedumiem sabiedrības līdzdalības vai paaudžu sadarbības veicināšanā.  Pieteikumi jāiesniedz līdz 5.martam, un uzvarētāji 3 kategorijās (republikas pilsētas, lielie un mazie novadi) tiks apbalvoti 16.martā. Balvā pašvaldības saņems labāko mākslas skolu audzēkņu izgatavotus darbus un konkrētai pašvaldībai pielāgotas radoši izglītojošas apmācības.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s