Pēdējos gados teju katrs pagasts un novads cenšas savu vietu Latvijas kartē atzīmēt, organizējot sava pagasta, novada vai pilsētas svētkus. Vasaras otrajā pusē parasti ir jāizvēlas, kurp nedēļas nogalē dodies un kurā vietā būs aizraujošāka svētku programma. Kā atrast un parādīt citiem to unikālo un atšķirīgo, kas raksturīgs tieši manam pagastam? Kā, izmantojot brīvprātīgos un entuziastus, svētkus noorganizēt droši, aizraujoši un profesionāli gadu no gada? Kam svētki domāti – vietējiem iedzīvotājiem vai tūristiem? Šīs un citas svētku dilemmas tiks pārrunātas biedrības “Culturelab” rīkotajā seminārā “Pagastu un novadu svētku izaicinājumi”, kas tiek organizēts sadarbībā ar Lizuma pagasta pārvaldi un notiks 2014. gada 13. oktobrī Lizumā.

Seminārā plānotas lekcijas par kultūras norišu un dzīves kvalitātes saikni, par kopienas, kultūras resursu un identitātes lomu vietējās kultūras dzīves veidošanā, kā arī par veiksmīgiem piemēriem iedzīvotāju iesaistīšanā. Otrā semināra daļā dalībnieki tiks aicināti dalīties pieredzē par konkrētiem svētku rīkošanas aspektiem, kā arī darba grupās pārrunāt svētku nākotnes attīstības scenārijus.

Seminārs tiek organizēts ar LR Kultūras ministrijas un Valmieras novada fonda finansiālu atbalstu, un dalība ir bez maksas.

Pieteikšanās līdz 3. oktobrim! Pieteikuma anketa atrodama šeit. Semināra programma.
Sīkāka informācija – inta.darzniece@lizums.lv (Inta Dārzniece, Lizuma pagasta pārvalde)

Informācija par pārējiem semināriem, ko biedrība “Culturelab” rīko šajā rudenī kultūras organizācijām Vidzemē,  pieejama šeit vai lejuplādējama kā pdf.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s