2014. gada rudenī biedrība “Culturelab” kopā ar sadarbības partneriem veido semināru virkni Vidzemes kultūras organizācijām. Divi no semināriem, kas notiks Cēsīs – 2.oktobrī un 22.oktobrī – veltīti kultūras organizācijas darbam ar auditoriju. Pašlaik izsludināta pieteikšanās uz pirmo semināru “Biļešu nav!”.

Katra kultūras pasākuma rīkotāja vēlme, lai zāle būtu skatītājiem pilna, lai biļešu vai brīvu vietu nav! Tomēr pietiekami bieži nākas secināt, ka apmeklētāju atsaucība nav tik liela, kā vēlētos, un zāles ir pustukšas. Pavisam neizprotami tas ir gadījumos, kad ieeja pasākumā ir par brīvu. Kāpēc cilvēki nenāk, kas viņiem traucē un nepatīk? Ko kultūras organizācijas dara nepareizi, kam pievērš pārāk maz uzmanības? Šie un citi jautājumi tiks pārrunāti seminārā par auditorijas veidošanu. Runāsim arī par to, kā daudzveidot auditorijas piesaistes veidus, kā piesaistīt jaunu auditoriju, kā padarīt par pastāvīgu auditoriju tos apmeklētājus, kas atnāk vienreizēju akciju ietvaros (piemēram, Muzeju nakts, pagasta vai pilsētas svētku u.tml. laikā).

Darbs ar auditoriju ir viens no galvenajiem kultūras organizācijas uzdevumiem, kas īpaši aktuāls ir situācijā, kad iedzīvotājiem ir daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Turklāt auditorijas piesaiste nav tikai kultūras organizāciju iegriba – tas ir tiesiski noteikts un kultūrpolitikā akcentēts uzdevums.

Semināru finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, LR Kultūras ministrija un Valmieras novada fonds, un dalība ir bezmaksas.

Pieteikšanās līdz š.g. līdz 19.septembrim. Pieteikuma anketa atrodama šeit. Semināra programma.

Visi semināri, kas plānoti šoruden (pilna informācija šeit vai lejuplādējama kā pdf):

2014. gada 2. oktobris, Cēsis
Biļešu nav! Seminārs Vidzemes kultūras organizācijām par auditorijas veidošanu

2014. gada 13. oktobris, Lizums
Pagastu un novadu svētku izaicinājumi. Seminārs pagastu un novadu svētku rīkotājiem Vidzemes novadā par iedzīvotāju līdzdalības pagastu un novadu svētkos priekšnoteikumiem un ieguvumiem.

2014. gada 22. oktobrī, Cēsis
Komunikācija ar auditoriju. Seminārs Vidzemes kultūras organizāciju pārstāvjiem

2014. gada 6.novembris, Valmiera
Kultūras organizāciju savstarpējā sadarbība vietējā kultūras mantojuma un tradīciju kopšanā. Seminārs Valmieras un kaimiņu novadu kultūras organizāciju pārstāvjiem par savstarpējo sadarbību

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s