Vortāls liepājniekiem.lv rakstā “Kultūras attīstības meklējumos” atspoguļo darba gaitu pie Liepājas kultūrpolitikas stratēģijas 2008.–2014.gadam izstrādes. Pie šī darba strādā Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde kopā ar stratēģijas izstrādes konsultantiem (SIA “Corporate & Public Management Consulting Group”), kuru vidū ir gan kādreizējais Kultūras ministrijas valsts sekretārs Daniels Pavļuts, gan ministrijas valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Melbārde un citi augstas raudzes profesionāļi kultūras nozares plānošanā. Darbu pie stratēģijas veidošanas iecerēts pabeigt šā gada rudenī. Tad arī paveiktais tiks nodots apspriešanai.
“Pilsētā ir liels kultūras dzīvē aktīvu institūciju skaits ar visai lielu kopējo nodarbināto skaitu, kuru darbība atstāj būtisku iespaidu uz pilsētas dzīvi kopumā. Kultūras sektorā aktīvās institūcijas pārstāv visus trīs sektorus – publisko, privāto un nevalstisko, noklājot visas kultūras apakšnozares un starpnozares. Būtisks topošās stratēģijas izaicinājums ir sabalansēt situāciju, kurā vienlaikus sadzīvo ļoti augsti attīstītas organizācijas, kas darbojas starptautiskā līmenī, un arī tādas, kuras cīnās ar pašiem pamatjautājumiem organizācijas darbībā, un īstenot lielos, vērienīgos infrastruktūras projektus, kā koncertzāli, tomēr neaizmirstot par nepieciešamību atjaunot un attīstīt infrastruktūru arī citās nišās.” – raksta Dace Bluķe, Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes Kultūrpolitikas nodaļas vadītāja.

Pēc ilgāka pārtraukuma šogad jau trīs pilsētas būs izstrādājušas kultūras stratēģiju. Kultūrpolitikas stratēģiju jau ir apstiprinājušas Cēsis un Rīga.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s