Šoruden Kuldīgā risinās Kultūras mantojuma laboratorijas, kas ir labs piemērs sadarbībai starp valsts, pašvaldības institūcijām un privātuzņēmējiem, kā arī kultūras mantojuma privātīpašniekiem.

Lai Kuldīgas vecpilsētu un tās vidi veidotu kvalitatīvu, Kuldīgas pilsētas dome sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju šoruden rīkos trīs kultūras mantojuma laboratorijas, kurās aicināti piedalīties vēsturisko ēku īpašnieki un apsaimniekotāji, vecpilsētas iedzīvotāji, uzņēmēji, arhitekti, amatnieki, mākslinieki, mantojuma jomas speciālisti, būvfirmu pārstāvji un būvmateriālu ražotāji.

Pirmās kultūras mantojumu laboratorijas ietvaros tiks diskutēts “Kas ir fasādes atjaunošana? Fasādes remonts ar pilnīgu krāsošanu vai mazgāšana un atsevišķu laukumu atjaunošana”, noslēgumā – tiks veikta Kuldīgas vecpilsētas ēku fasāžu apsekošana ar praktisko darbnīcu pilsētvidē (Baznīcas ielā 9) un publiskā diskusija “Kuldīgas vecpilsēta, problēmu konstatēšana, piedāvājot variantus, kā tās novērst, lai saglabātu kultūras mantojuma autentiskumu”.

Plašāku informāciju var izlasīt šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s