Tūristi uz Rīgu nedodas kā uz modernu pilsētu, Rīga ir kultūrvēsturiska pilsēta. Tūristu vērtējumā modernas ir Helsinki, Kopenhāgena un Malme. Ievērojamākās vietas, kur tūristi dodas, ierodoties Rīgā ir: Melngalvju nams, Doma katedrāle un Brīvības piemineklis.

Tāds secinājums izdarīts aptaujā, ko no 2007.gada februāra līdz 2008.gada jūnijam Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centrs veica kopīgi ar Tallinas (Igaunija), Helsinku, Tamperes, Turku (Somija), Stokholmas, Upsalas, Malmes (Zviedrija), Oslo, Bergenas (Norvēģija), Reikjavīkas (Īslande), Ārhusas, Kopenhāgenas (Dānija) un Viļņas (Lietuva) pilsētām, iesaistoties Ziemeļu inovācijas centra finansētā pieredzes projektā pilsētu tūrismā (Experience Design in City Tourism), kura vadošais partneris ir Dānijas tūrisma organizācija „Brīnišķīgā Kopenhāgena” (Wonderful Copenhagen).

Galvenais iemesls, kāpēc tūristi dodas uz kādu no pilsētām, ir tās atmosfēra. Pat pēc atgriešanās mājās tūristi to atceras un novērtē. Balstoties uz doto pētījumu, Rīga ierindojas 1.vietā pilsētas dizaina un arhitektūras aspektā, 1.vietā starp pilsētām, kur tūristi ierodas, lai tuvāk iepazītos ar tās bagāto pilsētas vēsturi, kā arī 1.vietā starp pilsētām, kur tūristi vēlas apskatīt atpazīstamās vietas (84,3%), skvērus, ielas (75,9%) un vēsturiskos objektus (55,8%). Atbilstoši aptaujas datiem visromantiskākā pilsēta ir Tallina, Rīgu atstājot aiz sevis 2.vietā. 2.vietu Rīga ieņem arī pēc tūristu vēlmes apmeklēt vēstures muzejus, īpašos restorānus, kā arī doties pilsētu ekskursijās.

Plašāka informācija pieejama šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s