186 Latvijas kultūras darbinieki parakstījuši vēstuli, aicinot 2009. gada 15. janvārī Valsts Kultūrkapitāla (VKKF) padomes sēdē nepieņemt Latvijas kultūrai negatīvus lēmumus attiecībā uz VKKF samazināto finansējumu.

2008. gada novembrī apstiprinātais VKKF budžets 2009. gadam bija 7 206 945 latu, tomēr pēc Valsts budžeta grozījumiem 2008. gada decembrī reālais VKKF budžeta samazinājums ir 35%. Salīdzinājumam KM budžeta samazinājums attiecībā pret 2008. gada novembrī apstiprināto 2009. gadā ir sarucis tikai par 8,4 %.

Uz šīs vēstules pamata tiek arī gatavota vēstule iesniegšanai Kultūras ministrijā, Saeimā un Valsts prezidentam. Ja vēlaties pievienoties, rakstiet Signei Pucenai: pucena@gmail.com

Vēstulē rakstīts: “Paužam neizpratni par to, kāpēc tieši VKKF un līdz ar to aktuālais un dzīvais kultūras un mākslas process piedzīvo tik dramatisku līdzekļu samazinājumu, kādēļ tas ir vairākas reizes lielāks par valdības noteikto samazinājumu citās nozarēs un kurš par to ir atbildīgs. (..)

VKKF atbalsts kultūras projektiem ir visreālākais, efektīvākais un visātrāk īstenojamais ekonomikas „sildītājs” visā kultūras sfērā. Atbalstot kultūras projektus, ekonomiskā aktivitāte tiek rosināta pieaugošā formā, jo aptuveni puse no VKKF finansējuma tiek novirzīta citu nozaru uzņēmumiem. Tas nozīmē, ka katrs atbalstītajos projektos ieguldītais lats stimulē tautsaimniecību un sniedz papildus ekonomisko efektu. Tādēļ, raugoties no valsts ekonomikas vajadzībām 2009. gadā, VKKF finansējuma samazinājums uzskatāms par īpaši nelietderīgu, pat kaitniecisku.”

Viss vēstules teksts.pdf

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s