Sabiedrības uzmanībā nonācis dokuments, kurā valsts pārvaldes optimizācijas ietvarā ir paredzēts veikt valsts muzeju apvienošanu četrās valsts aģentūrās „Latvijas vēsture”, „Latvijas māksla”, „Latvijas literatūra”, „Latvijas daba”.

Muzeju nozares profesionāļi valdībā iesnieguši divas vēstules, kas informē par muzeju darbinieku viedokli saistībā ar iespējamo reorganizāciju muzeju nozarē. „Latvijas muzeju biedrība” šo jautājumu izskatījusi valdes sēdē, kurā nolemts nosūtīt vēstuli atbildīgajām institūcijām, lai rosinātu diskusiju un noskaidrotu esošo situāciju. Savukārt otru vēstuli parakstījuši visu muzeju – valsts aģentūru – direktori, atsaucoties uz sabiedrībai pieejamo dokumentu, kurā paredzēta dažādu tiešās valsts pārvaldes iestāžu apvienošana.

Uzsverot, ka „Muzeji nav tipiskas aģentūras Publisko aģentūru likuma izpratnē, kā arī nav tipiskas valsts pārvaldes iestādes” muzeju direktori uzskata, ka „Muzeju apvienošanas projekts tādu [izmaiņu pamatojumu un iespējamo ieguvumu analīzi] nesniedz. Centralizēta pārvaldes sistēma rada iluzoru iespaidu, ka varētu ietaupīt nedaudzas štata vienības uz direktoru, grāmatvedības vai citu darbinieku rēķina, bet tā ir mānīga cerība, kas visbiežāk praksē nerealizējas. Šāda apvienošana nestu tikai neglābjamu muzeju darba līmeņa kritumu. [..] Latvijas muzeji neatbalsta valsts muzeju apvienošanu, to uzskatot par sasteigtu, bezatbildīgu un nekompetentu ieceri, kas var sagraut vienu no Latvijas kultūras būtiskām sastāvdaļām.”

Raksts Muzeju valsts pārvaldes mājas lapā
Latvijas muzeju biedrības atklātā vēstule
Latvijas valsts muzeju direktoru vēstule

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s