Saskaņā ar Kultūras ministra pienākumu izpildītāja Edgara Zalāna rīkojumu Aģentūra “Jaunie “Trīs brāļi”” (J3B) vienojusies ar arhitektu Andi Sīli par gandrīz 8 miljonus latu vērtā Rīgas koncertzāles būvprojekta līguma izbeigšanu.

Līgums par Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādi ar arhitektu biroju SIA „AB.SZK” tika slēgts, pamatojoties uz 2006. gadā notikušo projekta skiču konkursu. Atbilstoši tam, arhitekts Andis Sīlis saglabā autortiesības uz konkursā apstiprināto Rīgas koncertzāles projektu, kura būvniecības iecere Rīgas domē tika akceptēta 2007.gada 29.maijā. Pamatojoties uz līdz šim paveikto, valstij ir iespēja uzsākt Rīgas koncertzāles būvniecības procesu, tai skaitā būvprojektēšanu, kad tam būs labvēlīgāki apstākļi.

Līgumu J3B noslēdza pērnā gada pēdējā darba dienā. Tas izpelnījās asu kritiku, īpaši ņemot vērā valstī izsludināto taupības režīmu. Premjers vairākkārt uzsvēris, ka valsts budžets koncertzāles būvprojekta izstrādes apmaksu nevarēs atļauties ne šogad, ne turpmākajos divos gados.

Pirms dažām dienām Latvijas vadošo mūzikas kolektīvu vadītāji atklātā vēstulē pauda viedokli, ka Rīgas koncertzāles projekta apturēšana ir kategoriski nepieļaujama, prasot neapturēt Rīgas koncertzāles projekta virzību, jo šis mūzikas nozares „gadsimta projekts” nodrošinās stabilu profesionālās mūzikas nozares izaugsmi un mūzikas izglītības attīstību Latvijā, sekmēs attīstību tūrisma un citās uzņēmējdarbības nozarēs un tādējādi ir viens no priekšnoteikumiem valsts un pilsētas konkurētspējas veicināšanai.

Projekta apturēšana nozīmētu, ka Latvijas profesionālās mūzikas kultūras attīstības iespējas tiktu liegtas un mūsu valsts profesionālās mūzikas piedāvājuma ziņā atpaliktu pat no tuvākajām kaimiņvalstīm (piemēram, Igaunijas, kur uzbūvētas jau četras jaunas koncertzāles). Tāpat mūzikas nozares pārstāvji vienojušies veidot sabiedrisku kustību koncertzāles aizstāvībai, kurā gatavību līdzdarboties jau izteikuši vairāki desmiti uzņēmēju un inteliģences pārstāvju.

Resursi:

Rīgas koncertzāles būvprojektēšanas līgums tiks izbeigts
Mūzikas nozares pārstāvji: Rīgas koncertzāles projekta apturēšana ir kategoriski nepieļaujama
Arhitekts Andis Sīlis: Rīgas koncertzāles projektēšanas izmaksas ir 2 līdz 10 reizes zemākas nekā līdzīgiem objektiem Eiropā
Diena: 04.02.2009. “Vienojas par Rīgas koncertzāles būvprojekta līguma izbeigšanu”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s