Oleru muiža, kas atrodas Jeru pagastā Valmieras rajonā, ir viens no veiksmīgajiem piemēriem, kā privātīpašnieki spēj apsaimniekot kultūrvēsturisku mantojumu.

Oleru muižā regulāri notiek mākslas un kultūras pasākumi – koncerti, vasaras nometnes, Lieldienu, Ziemassvētku pasākumi, festivāls “Vidzemes vasaras mūzika”.  Muižas darbnīcās darbojas uzņēmums «Zaļās pēdas», kura pamatnodarbe ir mēbeļu izgatavošana. Bet galdniecības iemaņas, kas nepieciešamas mūzikas instrumentu veidošanai, ļauj arī rīkot seminārus, kuros amatniekiem bez speciālas izglītības ir iespēja pašiem pagatavot savu mūzikas instrumentu.

2008-2009.gadā biedrība „Oleru muiža” realizē projektu „Saprast koka namu”, kura mērķis ir veidot sabiedrības sapratni un interesi par koka arhitektūru un tās vietu kultūrvēsturiskajā mantojumā. Projekta ietvaros tiek sniegta informācija vietējai sabiedrībai par koka arhitektūras saglabāšanu semināros un apmācību nodarbībās restauratoriem un būvgaldniekiem, tiek restaurēta Oleru muižas Kungu ēkas koka veranda, kur izvietosies “Tradicionālās vēsturiskās būvniecības informācijas punkts”, tiek apzinātas nevalstiskās organizāciju iespējas iesaistītas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.

Projektu „Saprast koka namu” atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību, kā arī Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Kontaktinformācija: olerumuiza@inbox.lv

Resursi:
Oleru muiža
Dzīvot laukos kļuvis ekskluzīvi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s