Kultūras ministrs Ints Dālderis 2009.gada 1. aprīlī tikās ar Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas un Latvijas Radošo savienību padomes (LRSP) izveidotās Alianses pārstāvjiem, lai apspriestu turpmāko sadarbību kultūras nozares ilgtermiņa mērķu sasniegšanā.

Sanāksmes laikā apsprieda Alianses pārstāvju izvirzītos jautājumus un vienojās turpināt līdzšinējo sadarbību kultūras jomā, intensīvāk iesaistot nevalstiskās organizācijas (NVO) kultūras nozares politikas plānošanā, turpinot funkciju deleģēšanas praksi, divpusējo saišu veidošanu ar kultūras darbiniekiem nozarei būtisku lēmumu pieņemšanas laikā un kultūras statusa problēmas aktualizēšanu ekonomiskās krīzes apstākļos.

Ievērojot Valda Dombrovska veidotās valdības apstiprināto pamatprincipu, kas paredz NVO iesaistīšanu lēmumu pieņemšanā visos līmeņos, kultūras ministrs Ints Dālderis  atbalsta efektīva sadarbības modeļa izveidi ar kultūras nevalstisko sektoru, iekļaujot tajā plašu kultūras nozares NVO pārstāvniecību un abpusēja KM un NVO dialoga formā pieņemot būtiskākos lēmumus par kultūras nozares attīstības prioritātēm un budžeta sadalījumu. Tādējādi NVO pārstāvjiem tiks dota iespēja piedalīties darbā pie kultūras nozares finansējuma plānošanas.

Kultūras ministrija rosināja nevalstiskās organizācijas iesniegt konkrētus priekšlikumus likumdošanas jomā, kā arī piedalīties kritēriju un vērtēšanas modeļa izstrādē, lai izveidotu atklātu sistēmu funkciju deleģēšanai NVO.

Alianse pārstāv nozīmīgākās laikmetīgās kultūras NVO, vairāk nekā 5000 radošo savienību sastāvā esošos biedrus, kā arī ap 600 kultūras jomas profesionāļu. Uz tikšanos ar kultūras ministru šodien bija ieradušies:
•        Jauno Mediju kultūras centra RIXC direktore Rasa Šmite un RIXC pārstāvis Raitis Šmits,
•        Latvijas Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa,
•        publicists Haralds Matulis,
•        starpnozaru mākslas grupas „Serde” vadītājs Uģis Pucens,
•        Latvijas Radošo savienību padomes priekšsēdētājs Uģis Prauliņš,
•        Latvijas Kinematogrāfistu savienības valdes priekšsēdētāja Ieva Romanova,
•        Latvijas Dramaturgu ģildes valdes priekšsēdētājs Dainis Grīnvalds,
•        LRSP sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Grīniece.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s