Tiem, kas interneta tiešraidē nevēroja Čehijas ES prezidentūras ietvaros notikušo “Forum for Creative Europe”, ir iespēja noskatīties gan video materiālus, gan intervijas, gan lasīt viedokļus par konferencē runāto.

Konferencē par tēmām “radošās industrijas”, “radošā ekonomika”, “radošās pilsētas” un “radošums un izglītība” uzstājās nozīmīgi pētnieki, piemēram, Džons Haukins (John Howkins) un Ričards Florida (Richard Florida), kā arī tādi domātāji kā Vaclevs Havels.

Tika izteikti arī kontroversāli viedokļi, piemēram, Eiropas Kultūras fonda direktors Gotfrīds Vāgners (Gottfried Wagner) iestājās pret “radošuma” modi: “Droši vien mēs vairs nevarēsim izvairīties no jautājuma, kā Eiropai saglabāt konkurētspēju un nepārvērsties par daudzveidības muzeju, ko apmeklē ķīniešu tūristi. (..) Nekas nesanāks, ja neieguldīsim (negaidot tūlītēju atdevi) brīvā iztēlē, zinātnē un mākslā.” 

“Forum for Creative Europe”

“European Cultural Foundation” rezumējums par forumu

“LabForCulture” plašs materiālu kopums – intervijas, video

“European Creative Industries” apkopojums “Working on making arts and culture a priority of national and European policies”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s