15. maijā galerijā BETANOVUSS notiks seminārs “Alternatīvās Kultūras ekonomika: pieredze un piemēri” un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas (LKNVOA) biedru kopsapulce, kā arī jaunu biedru uzņemšana.

Semināra vieslektors Endrjū Grifs Patersons (Andrew Gryf Paterson) ir skotu mākslinieks-organizators, kultūras menedžeris un doktora grāda kandidāts, kurš dzīvo Helsinkos. Viņš stāstīs par alternatīvo kultūras ekonomiku (seminārs notiks angļu valodā).

Alternatīvā (neformālā jeb tīkla) ekonomika piedāvā NVO sektoram atrast jaunus veidus, kā sadarboties un meklēt risinājumus situācijā, kad nevar paļauties uz valsts un pašvaldību atbalstu. Daži piedāvātie risinājumi savstarpējās ekonomikas stimulēšanai ir pavisam vienkārši – tehnikas, inventāra īre par zemāku cenu nekā komerccena; telpu iznomāšana un citi pakalpojumi; atlaides savai produkcijai un kopējo vajadzību apzināšana (piemēram, kopīgi veidoti drukas darbi, reklāma).

Par alternatīvo ekonomiku vairāk varēs uzzināt seminārā, kas ir atvērts visiem interesentiem! LKNVOA biedriem – bez maksas, pārējiem dalības maksa – 1 Ls.

Savukārt 5. jūnijā LKNVOA rīkos nākamo semināru “Kultūra un krīze – risinājumi”, kuru vadīs teātra zinātnieks un kultūras analītiķis Dr. Dragans Klaičs. Sīkāka informācija sekos.

“Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija” un jaunu biedru uzņemšana

Kopš 2007. gada Latvijā darbojas jauna organizācija “Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija”. Asociācija apvieno nevalstiskas organizācijas, kas aktīvi un profesionāli darbojas laikmetīgās kultūras un mākslas jomā. Asociācijas mērķi ir attīstīt un aktivizēt NVO darbību laikmetīgās kultūras jomā, kā arī pārstāvēt kultūras NVO intereses valsts un pašvaldību kultūrpolitikā.

Asociāciju ir dibinājušas biedrības Latvijas Jaunā teātra institūts, Laikmetīgās mākslas centrs, Jauno mediju kultūras centrs RIXC, Kultūras un informācijas centrs K@2, Starpnozaru mākslas grupa SERDE, Kultūras un mākslas projekts NOASS.

Lai daudzveidotu un stiprinātu organizācijas kapacitāti un darbību, asociācija izsludina jaunu biedru uzņemšanu. Dalības maksa organizācijām – 30 Ls gadā, privātpersonām – 12 Ls gadā. Interesentus lūdzam sūtīt aizpildītu pieteikuma anketu līdz 11. maijam uz e-pastu pucena@gmail.com.

Semināra programma.doc
NVO savstarpējais ekonomiskais ieguldījums.doc
Anketa jauniem biedriem.doc

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s