Ir notikusi Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde, kurā par komitejas priekšsēdētāju ievēlēja Eiženiju Aldermani (LPP/LC). Par komitejas priekšsēdētājas vietniekiem ievēlēti Viktors Gluhovs (SC) un Jefimijs Klementjevs (SC). Priekšvēlēšanu programmās Rīgas pilsētā ne LPP/LC apvienība, ne Saskaņas centrs kultūru neiekļāva kā būtisku pilsētas attīstības faktoru.

Komitejas priekšsēdētāja E.Aldermane sarunā ar mediju pārstāvjiem atzina, ka viens no pirmajiem uzdevumiem būs budžeta grozījumu sagatavošana, meklējot neordinārus risinājumus.

Rīgā ir izveidotas vairākas struktūrvienības, kas koordinē darbu kultūras jomā. RD Kultūras pārvaldes pakļautībā ir plašs kultūras iestāžu tīkls – bibliotēkas, kultūras centri, mūzikas un mākslas skolas u.c., tās pienākumu lokā ir koordinēt valsts svētku, piemiņas dienu, koncertu, festivālu un citu kultūras norišu organizēšanu Rīgā.

Savukārt Rīgas Kultūras aģentūra apvieno vairākas iestādes (kinoteātris Rīga, izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa, Rīgas Jūgendstila centrs un Rīgas Kongresu nams). Tieši par šīs iestādes lietderību, kā arī par nesen atklātā Rīgas Jūgendstila muzeja izmaksu pamatotību pašreizējās krīzes apstākļos skaļi diskutēja iepriekšējā sasaukuma deputāte Maija Stefane (PS).

Iepriekšējais Rīgas domes sasaukums ir aizsācis vēl vairākus projektus, par kuru konceptuālu attīstību tālāk nāksies lemt jaunai domei. 2008.gada nogalē, neraugoties uz finansiālajām grūtībām, Rīgas dome par aptuveni 900 000 latu nolēma finansēt Latgales priekšpilsētas kultūras un mākslas centra un stāvparka projekta izstrādi. Savukārt 2009.gada septembrī būs zināms, kura pilsēta – Rīga, Cēsis vai Liepāja – kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā.

Tāpat aktuāla būs atbildību pārdale kultūras jomā starp valsti un pašvaldībām. Kultūras ministrija prioritāšu sarakstā minējusi reformas kultūrizglītības jomā, kā arī jau paspējusi pieņemt lēmumu turpmākos trīs gadus nepiešķirt līdzekļus pašdarbības kolektīvu vadītāju atalgojumam.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s