Daugavpils pašvaldība ir saņēmusi vēstuli no Kultūras ministrijas ar piedāvājumu pārņemt Daugavpils teātri pašvaldības pārziņā, raksta portāls “Delfi”. Pašvaldība vēlas teātri saglabāt, taču bez KM finansējuma to izdarīt būs grūti, ziņo Daugavpils dome. Līdz šim valsts Daugavpils teātrim piešķīra 380 000 latus gadā, pašvaldības dotācija bija 30 000 lati. Daugavpils Domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Līvija Jankovska pastāstīja, ka meklēs iespēju sarunām Kultūras ministrijā, tiks rakstīti lūgumi, bet bez kardinālām pārmaiņām teātri nevarēs izglābt.

Augusta vidū, Kultūras ministram Intam Dālderim tiekoties ar Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieci Silvu Goldi, izskanēja priekšlikums pašvaldībai vairāk atbalstīt Liepājas teātri, savukārt Kultūras ministrija varētu uzņemties rūpes par Liepājas simfonisko orķestri no 2010. gada 1. janvāra un izskatīt iespēju tam piešķirt valsts orķestra statusu.

Valmieras teātra direktore Evita Sniedze informēja “Culturelab”, ka pēc viņai pieejamās informācijas, vismaz pagaidām netiek pārrunāts jautājums par Valmieras teātra nodošanu pašvaldībai.

Viena doma par “KM aicina pašvaldības atbalstīt profesionālos teātrus reģionos

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s