Latvijas Radošo savienību padome ir aicinājusi izteikt atbalstu kultūrai un rīko atbalsta akciju „Es par kultūru”, kura notiks līdz 2009.gada 16. oktobrim kultūras institūcijās. Akcijas laikā iedzīvotāji aicināti ar saviem parakstiem apliecināt, ka  kultūra viņu dzīvē ir svarīga. Akcija notiks  kultūras institūcijās – kinoteātros, grāmatnīcās, bibliotēkās, muzejos, teātros, koncertu norises vietās, mūzikas un mākslas skolās, kā arī interneta portālā http://www.delfi.lv un http://www.draugiem.lv.

Sarmīte Ēlerte: „ Man liekas absurdi, ka anonīmu funkciju vērtētāju balss, kuri novērtē kultūru kā valsts vismazāk svarīgo funkciju ir dzirdami skaļāk, kā tie 10 un 100 tūkstoši, kuriem kultūra ir absolūti nepieciešama dzīves daļa. Tādēļ mēs gribam, lai šī cilvēku daļa ir dzirdama”.

Uģis Prauliņš: „Pagājušajā nedēļā iepazinos ar kultūras funkcijas nozīmības izvērtējumu, ko veikuši politiķi un sociālie partneri. Valdība nedrīkst subjektīvus vērtējumus pārvērst par valstiskiem kritērijiem”.

Māris Bērziņš: „Valsts pirmkārt sakņojas kultūrā un tikai pēc tam izveidojas par ekonomisku vienību. Jo augstāka kultūra, jo spēcīgāka ekonomika.”

ES PAR KULTŪRU!

Latvijas valsts sākas ar cilvēku, kurš runā un raksta latviešu valodā. Latvijas valsts sākas ar dzeju un mūziku, ar „Dievs svētī Latviju”. Latvija sākas ar Kultūru. Latvijas kultūra ir dzīva, bagāta un atvērta, bez tās nebūs Latvijas.
Kultūra ir mana maize un sāls, mani svētki un ikdiena, tā ir  manas dzīves daļa. Kultūra man ir nepieciešama tagad un turpmāk.

Pielikumi:

Akcijas instrukcija
Veidlapa parakstiem

Viena doma par “Latvijas Radošo savienību padome aicina izteikt atbalstu kultūrai

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s