Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar Siguldas domes priekšsēdētāju Uldi Mitrēvicu apmeklējis Zviedrijas pilsētu Ūmeo – Rīgas partnerpilsētu 2014.gada kultūras galvaspilsētas statusā. Sigulda 2014.gadā ir Rīgas kā kultūras galvaspilsētas partnerpilsēta Latvijā.

Delfi raksta, ka vizītes laikā Ušakovs un Mitrēvics tikās ar Ūmeo pilsētas galvu Mariju Luīzi Rēnmarku, lai pārrunātu jautājumus par visu trīs pilsētu sadarbību 2014.gada pasākumos un to sagatavošanā.

Rēnmarka preses konferencē atzina, ka Ūmeo ir bijusi viena no labākajām ekonomiskajām izaugsmēm Zviedrijā, un liela daļa nopelnu esot tieši kultūrai. Tāpat Rēnmarka uzsvēra, ka abu pilsētu sadarbība dos augļus gan kultūras jomā, gan ekonomikā.

Mitrevics preses konferencē atzīmēja, ka Rīga un Ūmeo ir spēcīgas kultūras jomā, bet Sigulda varēšot ciemiņiem piedāvāt arī kaut ko ekstrēmāku – bobsleja trasi, “Aerodiumu” un citas aktivitātes.

Ušakovs pauda uzskatu, ka “kultūrai ir nozīmīga loma pilsētas attīstībā un iedzīvotāju labklājībā, un, kā rāda citu valstu piemērs, kas īpaši svarīgi ir šodien, – kultūra var būt arī stimuls ekonomiskajai aktivitātei”.

Oficiāli Rīgas kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu apstiprinās 11.maijā Izglītības, jaunatnes un kultūras ministru padome Briselē. Kopš Eiropas Savienības paplašināšanās šis gods tiek piešķirts divām pilsētām, katrai no citas valsts. 2014.gadā tā būs Rīga un Ūmeo pilsēta Zviedrijā. Līdzšinējā Eiropas kultūras galvaspilsētu pieredze 25 gadu garumā rādot, ka pilsētās, kuras nes šādu titulu, līdztekus augstvērtīgām kultūras norisēm strauji palielinās arī ekonomiskā aktivitāte, īpaši radošo industriju un pakalpojumu jomās, kā arī tūristu skaits.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s