Kā jau ziņots, Ministru kabinets piešķīra Valsts Kultūrkapitāla fondam (VKKF) papildus 200 000 Ls no valsts pamatbudžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai nodrošinātu līdzsvarotu visu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī.

“Latvijas Avīze” informē, ka VKKF padome ir nobalsojusi 100 000 latus atvēlēt Latvijas reģionu – Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Latgales – kultūras programmu atbalstam. “Gatavosim nolikumu un nākamās nedēļas sākumā izsludināsim konkursu tiem, kuri šajos reģionos administrēs programmu. Un tad konkursā izraudzītie administrētāji (katrā reģionā pa vienam) savā reģionā izsludinās kultūras projektu konkursu. Konkursa komisijā būs eksperti no VKKF, bet lēmumi tiks pieņemti, reģionu ekspertiem aktīvi līdzdarbojoties,” pastāstīja VKKF direktors Edgars Vērpe.

Par atlikušajiem 100 000 latu gala lēmums tikšot pieņemts VKKF padomes sēdē 15. aprīlī. Bet jau tagad ir skaidrs, ka šo naudu konkursa kārtībā saņems kultūras nevalstiskās organizācijas, kas rūpējas, lai kultūru un mākslu varētu baudīt visi, arī mazturīgie iedzīvotāji. Ir cerība, ka līdz augustam tie, kam naudu piešķirs, to arī reāli saņems.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s