Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM), izvērtējot Ikšķiles novada domes rīcību kultūras nama tehniskā projekta izstrādē, kas izmaksājusi 237 220 latus, secinājusi, ka atbilstoši novada teritorijas plānojumam pašvaldībai nebija un nav tiesiska pamata realizēt šo projektu, informē portāls „Delfi”.

Novada pašvaldība 2007.gada sākumā noslēdza līgumu par Ikšķiles novada kultūras nama būvobjekta tehniskā projekta izstrādi bez spēkā esoša detālplānojuma, kā arī netika ievērots Būvniecības likums, kas paredz, ka būvēt drīkst, ja tas tiek veikts saskaņā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu, detālplānojumu un šo plānojumu sastāvā esošajiem apbūves noteikumiem. Ministrija, izvērtējot radušos situāciju, uzskata, ka finanšu līdzekļi vairāk nekā 200 000 latu apmērā ir izlietoti būvprojektam, kurš nav izstrādāts atbilstoši detālplānojumam.

Tāpat RAPLM secināja, ka pašvaldības brīvdabas estrāde tika iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējas nozīmes valsts aizsargājamais kultūras piemineklis – vēsturiska notikuma vieta. Noteikumi paredz, ja, veicot saimniecisku darbību, paredzama kultūras pieminekļa vai tā aizsardzības zonas pārveidošana, kas būtiski maina pieminekļa funkciju vai formu, nepieciešams iepriekš iesniegt attiecīgas atļaujas. Līdz ar to vietējās nozīmes valsts aizsargājamajam kultūras piemineklī – Ikšķiles brīvdabas estrādē – ir liegts sākt būvniecību.

Kā ziņots, Ikšķiles novada iedzīvotāji protestēja pret ambiciozā un dārgā kultūras centra “Kultūras kalns” projekta realizēšanu pašvaldībā. Ikšķiles novada sabiedrībai aktīvi iesaistoties, projekts tika apstādināts.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s