Lai noskaidrotu, kā mainījušies Latvijas iedzīvotāju dažādu kultūras iestāžu un pasākumu apmeklēšanas paradumi pēdējā gada laikā, pētījumu centrs SKDS aprīlī veica Latvijas iedzīvotāju aptauju.

Aptaujas dati liecina, ka Latvijas iedzīvotājiem dažādu kultūras pasākumu un iestāžu apmeklēšana ir nozīmīga. Kopumā 87,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem mēdz apmeklēt kādu no kultūras institūcijām vai pasākumiem. Saskaņā ar aptaujas datiem kinoteātri, teātri un koncertzāles ir apmeklētākās kultūras iestādes. Kinoteātrus un teātrus kopumā apmeklē 60% iedzīvotāju, bet koncertzāles – 59%. Nedaudz retāk iedzīvotāji apmeklē muzejus (57%), galerijas vai izstāžu zāles (52%) un bibliotēkas (49%). Savukārt salīdzinoši mazāka Latvijas iedzīvotāju daļa mēdz apmeklēt operas un baleta izrādes (attiecīgi 27% un 24%). Vienīgā iestāde, kura varētu nebūt būtiski zaudējusi savu popularitāti, ir bibliotēkas: attiecīgi 20% iedzīvotāju apgalvo, ka pēdējā gada laikā apmeklē tās retāk, bet 21% – ka biežāk.

Saskaņā ar aptaujas datiem jaunākajā vecuma grupā (līdz 24 gadiem) visbūtiskāk ir samazinājies kinoteātru apmeklēšanas biežums, savukārt vērojams vislielākais bibliotēku apmeklēšanas pieaugums. Savukārt vecākā gadagājuma cilvēki retāk var atļauties apmeklēt savus iecienītākos kultūras pasākumus – teātra, operas un baleta izrādes.

Nesen tika publiskots apjomīgs kultūras patēriņas pētījums, ko pēc Stratēģiskās analīzes komisijas pasūtījuma veica SIA „Fieldex”. Pētījums apskatīja ne vien kultūras pasākumu un iestāžu apmeklēšanu, bet visas kultūras patēriņa aktivitātes.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s