2010.gada 19.augustā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar kultūras un mākslas nozaru pārstāvjiem, lai pārrunātu esošo situāciju katrā nozarē, kā arī atbildētu uz jautājumiem par 2011.gada un vidēja termiņa perspektīvām kultūras nozares finansēšanā un attīstībā. Atklājot diskusiju, Ministru prezidents uzsvēra, ka kultūras jomas jautājumi un problemātika ir jāvērtē nacionālās identitātes skatījumā un šo uzstādījumu jāsaglabā arī, gatavojot 2011.gada budžetu.

V.Dombrovskis klātesošajiem apstiprināja, ka neredz pamatojumu Kultūras ministrijas likvidēšanai vai apvienošanai ar kādu citu ministriju. Vienlaikus valdības vadītājs informēja, ka kultūras finansējums nākamgad būtu jāsaglabā šī gada līmenī, ko lielā mērā būtu iespējams nodrošināt, balstoties uz papildus finansējuma piešķiršanu Nacionālās bibliotēkas būvniecībai šajā gadā. Optimizējot būvniecības izmaksas, nākamgad citas kultūras nozares varētu gūt atbalstu.

Izprotot to, ka ir jāturpina budžeta sabalansēšana, kultūras un mākslas nozaru pārstāvji, kuri vienlaikus apvienojušies biedrībā „Laiks kultūrai” izteica vēlmi veikt optimālus, nevis mehāniskus tā veidošanas instrumentus, ņemot vērā arī šo nozaru darbības plānošanas specifiku. Nacionālās Operas direktors Andrejs Žagars pauda viedokli, ka kultūra ir tā joma, ar kuru Latvija pat krīzes apstākļos var konkurēt pasaules līmenī, vienlaikus arī pelnot un maksājot budžetā nodokļus.

Visi diskusijas dalībnieki atzina, ka kultūra ne vien saliedē sabiedrību, bet arī veicina uzticību Latvijas ekonomikai – eksporta, tūrisma attīstībai. Vienlaikus kultūras patēriņš Latvijā ir ievērojami piesātinātāks nekā daudzās citās valstīs.

Diskusija notika pēc Nacionālās kultūras padomes priekšsēdētājas Sarmītes Ēlertes ierosinājuma. Tajā piedalījās Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas direktors, biedrības „Laiks kultūrai” priekšsēdētājs Juris Dambis, Laikmetīgās kultūras NVO asociācijas priekšsēdētājas vietniece Zane Kreicberga, Nacionālā Mākslas muzeja direktore, biedrības „Laiks kultūrai” valdes pārstāve Māra Lāce, Laikmetīgās kultūras NVO asociācijas priekšsēdētāja Gundega Laiviņa, Rundāles pils muzeja direktors, biedrības „Laiks kultūrai” biedrs Imants Lancmanis, Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis, Mākslas akadēmijas rektors, biedrības „Laiks kultūrai” valdes pārstāvis Aleksejs Naumovs, Nacionālā teātra direktors, biedrības „Laiks kultūrai” valdes pārstāvis Ojārs Rubenis, Valmieras teātra direktore, biedrības „Laiks kultūrai” priekšsēdētāja vietniece Evita Sniedze, Valsts Kultūrkapitāla direktors, biedrības „Laiks kultūrai” valdes pārstāvis Edgars Vērpe, Nacionālās bibliotēkas direktors, UNESCO LNK Prezidents, biedrības „Laiks kultūrai” valdes pārstāvis Andris Vilks, nacionālā kinocentra direktore Ilze Gailīte – Holmberga un Nacionālās Operas direktors, biedrības „Laiks kultūrai” valdes pārstāvis Andrejs Žagars.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s