Preses konferencē 2010.gada 21.septembrī kultūras ministrs Ints Dālderis informējis par nākamā gada prioritātēm kultūras jomā. Par spīti kopējām prognozēm, kas paredz valsts budžetu samazināt visās nozarēs vidēji par 10%, Ints Dālderis ir pārliecināts, ka, veidojot nākamā gada budžetu, ir nepieciešams nodrošināt kultūras nozares budžetu vismaz šā gada finansējuma apjomā, kā arī ir nepieciešams saglabāt Kultūras ministriju kā atsevišķu institūciju ar pārstāvniecību valdībā un tiešu līdzdalību valstij būtisku lēmumu pieņemšanā.

Kultūras nozares prioritātes nākamajā gadā ir saglabāt visas valsts dibinātās nacionālās kultūras iestādes, tajā skaitā kultūrizglītības iestādes, septiņus valsts dibinātos teātrus, Latvijas Nacionālo operu, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Nacionālo bibliotēku un citas, nodrošinot arī turpmāku to finansēšanu no valsts budžeta.

Tāpat nepieciešams turpināt bibliotēkas ēkas būvniecību, saglabāt finansējumu bērnu mūzikas un mākslas skolu pedagogu atalgojumam, vienlaikus uzlabojot izglītības programmu kvalitāti, lai skolu piedāvājums kļūtu profesionālāks un atbilstošāks pieprasījumam.

Ints Dālderis uzsvēra, ka gadījumā, ja nākamajā gadā valsts budžets kultūrai tiktu samazināts, tad nāktos slēgt kādu no nacionālajām kultūras iestādēm, tādējādi valsts atbildības līmenī atsakoties no kādas kultūras funkcijas. Tad netiktu nodrošināta kultūras pakalpojumu pieejamība sabiedrībai, kā arī tiktu apdraudēta kultūrizglītības sistēma, kas ir būtiska Dziesmu svētku procesa sastāvdaļa.

Preses konferencē demonstrētā prezentācija.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s