Sešiem jauniem kultūras projektiem, kuri tiks īstenoti līdz 2014.gadam ar Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģijas finansiālu atbalstu, tiks izlietoti 10,02 miljoni eiro (7,04 miljoni latu). Īpaši tiks izcelta koka arhitektūras un jūgendstila arhitektūras saglabāšana, kā arī akcentēta divpusējā sadarbība kultūras apmaiņas projektos.

Šis atbalsta periods būs saistīts ar Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju, Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizāciju un virtuālā muzeja izstrādi, koka arhitektūras mantojuma saglabāšanas un amatniecības labās prakses projektiem, ieskaitot Radošo industriju un restaurācijas centra izveidi Latgalē un Rēzeknes Zaļās sinagogas restaurāciju, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas Jūrmalā restaurāciju, Raiņa memoriālās mājas „Tadenava” restaurāciju un Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja ostas noliktavas restaurāciju. Tāpat ne mazāk kā 500 000 eiro jāpiešķir mazo grantu shēmai, kas paredzēta kultūras apmaiņai.

Detalizētāk par atbalstāmajiem projektiem un tiem piešķiramajiem līdzekļiem tiks lemts sadarbībā ar Norvēģijas Mākslas padomi.

Iepriekšējā periodā īstenoti projekti „Kuldīgas novada muzeja restaurācija un koka arhitektūras amatnieku darbnīcas izveide”, „Ūdenstorņa ēkas paraugrestaurācija un apsaimniekošana Daugavpils cietoksnī”, „Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja pakalpojumu dažādošana un koka fasādes restaurācija”, Vecpilsētas ainava pie Gaujas – Valmieras vēsturiskā centra revitalizācija”, kā arī „Latvijas padomju perioda nonkomformisma grafikas krājuma pilna saglabāšana un tam nepieciešamās materiāli – tehniskās bāzes nodrošinājums” un „Padomju perioda nonkonformistiskā kultūras mantojuma dokumentēšana un saglabāšana Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājumam”.

Projekta „Padomju perioda nonkonformistiskā kultūras mantojuma dokumentēšana un saglabāšana Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājumam” mērķis bija saglabāt un sabiedrībai atgādināt par būtisku Latvijas un visa Baltijas reģiona mākslas nesenās vēstures atzaru – nonkonformistisko mākslu, radot Padomju perioda mākslas darbu un informācijas kolekciju, kas nozīmīgi papildinātu kultūras kopainu ar unikālu, līdz šim pilnībā neapzinātu mākslas procesu atklāsmi un analīzi.

Projektam piešķirtais finansējums 449 121 eiro apmērā (80% no kopējā finansējuma) bija paredzēts nonkonformistiskās mākslas darbu iepirkšanai, digitalizācijai un restaurācijai, pētījumiem un publikācijām, kā arī speciālistu apmācībai jauktas tehnikas mākslas darbu restaurēšanai.

Resursi

Delfi, 02.05.2011. Sešiem kultūras projektiem izlietos 10.02 miljonus eiro

KM, 29.04.2011. Pirmdien KM informēs par EEZ Finanšu instrumenta atbalstītajiem projektiem

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s