Tieši pirms valsts svētkiem novembrī Rīgā norisinājās starptautiskais forums “Mainīgā Eiropa. Dzintara tranformācijas”, kuru organizēja nodibinājums “Rīga 2014”. Forumā īpaša vērība tika veltīta Rīgas radošajiem kvartāliem, par kuriem nesen veikts visaptverošs pētījums. Pētījuma autori – Ieva Zībarte, Evelīna Ozola un Matīss Groskaufmanis šī gada vasarā aptaujājuši 40 Rīgas radošo kvartālu kultūras procesu kuratorus, māksliniekus, arhitektus un namīpašniekus. Ar Rīgas radošo kvartālu apskatu var iepazīties šeit.

Savukārt biroja “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle  aģentūrai LETA paudusi, ka “samazinoties finansējumam, piezemējas arī mākslinieku idejas, jo radošie prāti cenšas tās pietuvināt reālajām iespējām”. 2014.gada kultūras programmas “Force Majeure” aprises iezīmējušās jau par aptuveni divām trešdaļām, taču projekta organizētāji plāno papildus sludināt atsevišķus pieteikumu konkursus konkrētām vajadzībām. “Mums ir par maz bērnu pasākumu programmā, neesam vēl apmierināti ar foto izstāžu sadaļu, noteikti būs atsevišķa pieteikšanās aktivitātēm Rīgas radošajos kvartālos un pasākumiem dažādās Rīgas apkaimēs,” norādīja Čivle.

Lai arī 2014.gada programmas galvenie akcenti tiks izsludnāti nākamā gada pavasarī, birojs “Rīga 2014” ir jau informējis par atsevišķām iecerēm – ir plānots Rīgā rīkot Pasaules koru olimpiādi, izskanējušas idejas par Liktens muzeja veidošanu Stabu ielas stūra mājā, Eiropas kinobalvas pasniegšanas ceremonijas organizēšanu Rīgā.

Viena doma par “Rīgas kultūras galvaspilsētas jaunumi

  1. Noteikti vajag iekļaut Nāc līdzās! projektu 2014.gadam piemērotā risinājumā , jo tas arī ir unikāls projekts Eiropas līmenī

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s