Vācijas rakstnieku asociācija, Vācijas literāro kolekciju biedrība un Vācijas autoru un izdevēju asociācija plāno vērsties tiesā pret “Google Book Search”  – Grāmatu meklēšanas programmu. Kopš 2004. gada “Google” ir ievadījis datubāzē ap 7 miljoniem grāmatu no Amerikas bibliotēkām bez autoru piekrišanas. “Google” plāno šīs digitālās kopijas piedāvāt internetā par maksu, fragmenti pieejami par brīvu jau pašlaik.

Pirms trīs gadiem ASV rakstnieku apvienība (The Authors Guild), Amerikas izdevēju asociācija (Association of American Publishers), kā arī daži atsevišķi autori un izdevēji, rīkojoties visu šīm grupām piederošo locekļu interesēs, uzsāka tiesas prāvu pret “Google” grāmatu meklēšanu. Tā rezultātā “Google” piekrita samaksāt ap 125 miljoniem ASV dolāru par jau ievadītajām grāmatām un 67% ienākumu maksāt autortiesību īpašniekiem.

Tomēr Vācijas autori un izdevēji uzskata, ka Amerikas autoru vienošanās ir intelektuālā īpašuma izpārdošana, kas apdraud autoru sociālo un ekonomisko situāciju. Februārī tiks pieņemts lēmums par tālāku rīcību, balstoties uz juridisko ekspertīzi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s