Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektu konkursa pirmajā atlases kārtā tika iesniegti 23 projektu pieteikumi no visām 16 uzaicinātajām pilsētām par kopējo summu 62,2 miljoni latu. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) atbalstīja 19 projektus par kopējo summu 53,7 miljoni latu.

Lielākais atbalsts paredzēts ielu rekonstrukcijai (39 milj. Ls). Savukārt pašvaldību īpašumā esošu kultūras un tūrisma reģionālās un valsts nozīmes objektu rekonstrukcijai – vairāk nekā 10,5 miljoni Ls (10 616 875 Ls), bet bērnu un jauniešu izglītības un brīvā laika pavadīšanas infrastruktūras attīstībai – 4 miljoni lati.

Piesaistot ES atbalstu, pilsētām tiek dota iespēja piedāvāt inovatīvus risinājumus to konkurētspējas un izaugsmes sekmēšanai, kā arī pašām izvēlēties projektus, kas būtu nozīmīgi pilsētu attīstībai. Kopumā pilsētām šajā projektu konkursā ir pieejami 209,2 miljoni latu, tai skaitā, Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 177,8 miljonu latu apmērā un nacionālais publiskais finansējums 31,4 miljonu latu apmērā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s