Laikmetīgās kultūras NVO asociācija un Latvijas Radošo savienību padome izveidojusi Aliansi kultūras nozares politikas jautājumu risināšanai sadarbībā ar Kultūras ministriju un valsts sektoru kopumā. Alianse pārstāv vairāk nekā 5000 radošo savienību biedru un kultūras nozares profesionāļus. Balstoties uz Valda Dombrovska veidojamās valdības deklarācijas uzdevumu par „NVO pārstāvju iesaistīšanu lēmumu pieņemšanas procesos visos līmeņos”, Alianse aicinās uz tikšanos Kultūras ministru, lai kopīgi lemtu par nozares attīstības prioritātēm krīzes situācijā un turpmāk sadarbotos kultūras nozares ilgtermiņa mērķu sasniegšanā.

Kultūras darbinieki pēdējo mēnešu laikā jau vairākkārt ir vienojušies dažādām kopīgām aktivitātēm – gan atklātajām vēstulēm, gan veidojot diskusiju platformu, uz kā bāzes varētu izvirzīties prioritārie virzieni kultūras nozares attīstībai.

Kultūras darbinieku iniciatīvas grupa, VKKF un KM pārstāvji piedalījās Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas sēdē 2009. gada 4. februārī, kurā komisija nobalsoja par VKKF finansēšanas principa maiņas jautājuma tālāku virzību. VKKF ir sagatavojis attiecīgā likuma grozījumu priekšlikumu, kas 12. martā tiks skatīts VKKF padomē un virzīts tālāk Saeimā.

2009. gada 9. martā notika Laikmetīgās kultūras NVO asociācijas (LKNVOA) iniciēta darba grupas tikšanās, kurā iezīmējās turpmāko sabiedrisko aktivitāšu virzieni. Savukārt 11. martā notika ārkārtas Latvijas Radošo savienību padomes sēde, izskatot dažādus ar krīzes situāciju kultūrā saistītus jautājumus un iespējamo kultūras darbinieku foruma sasaukšanu. Šajā sanāksmē vienojās par Alianses izveidošanu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s