Valsts sekretāru sanāksmē 2010.gada 7.janvārī tika izsludināts Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas sagatavotais noteikumu projekts par mērķdotāciju piešķiršanu no šā gada valsts budžeta, lai nodrošinātu iespēju pašvaldību bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus.

Bibliotēku likums nosaka, ka valsts un pašvaldību bibliotēku lietotājiem ir tiesības bez maksas izmantot publiski pieejamos datorus, internetu un vispārpieejamos elektroniskās informācijas resursus. RAPLM ir aprēķinājusi visām pašvaldībām piešķiramās mērķdotācijas summu 316 975 latu apmērā. Mērķdotācijas aprēķinātas pamatojoties uz valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” iesniegto informāciju.

Jau 2001.gadā sāka īstenot Gaismas tīkla projektu, kas paredzēja, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam dzīves vietas tuvumā būs pieejama mūsdienīga bibliotēka, kurā būs vismaz piecas ar datoriem aprīkotas darba vietas, pieejams vienots Latvijas bibliotēku informācijas tīkls, piekļuve elektroniskajam katalogam un citai digitalizētai informācijai, kā arī tiks nodrošināta iespēja īsā laikā pasūtīt un saņemt grāmatu no citām bibliotēkām. Šo gadu gaitā projektā ir ieguldīti gan Latvijas valsts līdzekļi, gan apjomīgs finansējums no ES struktūrfondu līdzekļiem, gan tika īstenots Bila un Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā publisko bibliotēku attīstības projekts Trešais Tēva dēls www.3td.lv.

Piešķirtais finansējums nodrošinās pašvaldību bibliotēkām izdevumu, kas saistīti ar interneta abonēšanu 2010.gadā, kā arī 1.līmeņa palīdzības dienesta pakalpojumu izmantošanu, apmaksu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s