2010.gadā saskaņā ar iepriekš plānoto notikušas pārmaiņas kultūras institūciju un Kultūras ministrijas (KM) darbībā.

2009. gada 31. decembrī darbību pārtrauca pašvaldības iestāde Liepājas Simfoniskais orķestris. No pašvaldības iestādes tas kļuvis par valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību. Orķestrim Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā ir izraudzīts jauns direktors – tas ir Uldis Lipskis, kurš arī rosinājis pāmaiņas orķestra vadībā. U.Lipskis līdz šim bija Liepājas simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistars. Ar 90% balsu pārsvaru jeb 62 balsīm orķestris par savu galveno diriģentu izvirzīja jauno un talantīgo diriģentu Atvaru Lakstīgalu.

Arī Daugavpils teātrim ir jauns direktors. Kultūras ministrijā izvērtēti VSIA „Daugavpils teātris” valdes locekļa amata vietas konkursa pretendentu pieteikumi, un no pieciem kandidātiem ar vienprātīgu komisijas lēmumu  amatam izvirzīts  līdzšinējais Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes vadītājs Miervaldis Brodovs. Iepriekšējā direktore Inese Laizāne amatu atstāja pēc tam, kad KM 2009.gada nogalē paziņoja par būtisku finansējuma samazinājumu teātrim.

Kā Kultūras ministrijas struktūrvienības no 2010.gada sāk darboties Muzeju valsts pārvalde un Kultūras un radošās industrijas izglītības centrs. Savukārt valsts aģentūra “Nacionālais kino centrs” no 2010. gada 1. janvāra  tiek pārveidota par valsts tiešās pārvaldes iestādi. Līdz ar to iestādes  direktoram ir jābūt ierēdņa statusā, tāpēc  saskaņā ar Valsts civildienesta likumu tika izsludināts atklāts konkurss. No diviem kandidātiem vērtēšanas komisija (ar pieaicinātiem trīs neatkarīgiem nozares ekspertiem no Latvijas, kā arī Igaunijas Filmu fonda pārstāvi) ar vienprātīgu komisijas lēmumu amatam izvirzīja līdzšinējo v/a „Nacionālais Kino centrs” direktori Ilzi Gailīti-Holmbergu. Ilze Gailīte-Holmberga NKC vada kopš 2004. gada. „Turpināsim realizēt sāktās ieceres filmu nozarē, viena no kurām ir Filmu likuma pieņemšana; strādāsim pie tā, lai samazinātā nozares finansējuma apstākļos Latvijai piesaistītu ārvalstu filmu veidotājus un veidotu filmu kopprodukcijas; nākotnē plānots samazināt birokrātiskās procedūras filmu izplatīšanā; turpināsim sadarbību ar filmu nozares profesionāļiem nozares stratēģijas veidošanā” – par nākotnes plāniem žūrijas komisiju informēja NKC vadītāja.

Ar Kultūras ministrijas jauno struktūru var iepazīties KM mājas lapā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s