Jauni Muzeju nakts akcijas dalībnieki transformē pasākumu, rada tam jaunas tradīcijas. Šogad Muzeju nakts pasākumiem durvis vēra 112 muzeji un daudzas sabiedriskas iestādes, piemēram, Saeima un Latvijas Banka, augstskolas, teātri un grāmatnīcas.

“Muzeju nakts” pasākumus šogad apmeklējuši vairāk nekā 250 000 cilvēku, kas ir nedaudz mazāk nekā pērn, kad uz muzejiem devās ap 270 000 cilvēku. Tiesa gan, šajā kopējā apmeklētāju skaitā nav iekļauti dati par Saeimas nama, Rīgas pils un citu objektu – ne-muzeju, apmeklējumu.

Šogad “Muzeju nakts” vienojošais moto bija “Par tīru pasauli!” – aicinājums pievērst uzmanību dabas un cilvēku radītās kultūrvides trauslajam skaistumam. Tīra apkārtne, tīras domas un darbi – tās ir vērtības, par kurām tiešāk vai netiešāk vēstīja muzeji, piedāvājot īpaši šim pasākumam veidotas programmas.

Latvijā Muzeju nakts norisināsies sesto gadu. Citur Eiropā tradīcija vienu nakti gadā atstāt atvērtas muzeju durvis pastāv jau sen, tās aizsākumi meklējami Francijā. Muzeju nakts iemesls bija – tā kā lielākā daļa muzeju strādā no plkst. 11 līdz 17, tie bija grūti pieejami strādājošiem un studējošiem.

Resursi

“Diena” par muzeju nakti

“Delfi” par muzeju nakti

Latvijas Muzeju biedrība

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s