Ņemot vērā, ka kultūras organizācijām, kas tiek finansētas no valsts un pašvaldības līdzekļiem, drīzumā būs jāpierāda savas darbības nepieciešamība, aizstāvot nākamā gada plānotos budžetus iecerētajiem pasākumiem, Culturelab ir apkopojis galvenos argumentus kultūrai – ko kultūra dod indivīdam, sabiedrībai, valstij, pilsētu un reģionu ekonomiskai izaugsmei.

Materiāls tapis, iedvesmojoties no Kanādas Radošo pilsētu apvienības veidotā resursa “Making the Case for Culture”, kur apkopoti galvenie argumenti kultūras plašākai ietekmei sabiedrības dzīvē, kas pamatoti ar konkrētu pētījumu datiem un Kanādas piemēriem.

Materiāls pieejams lejupielādei: Argumenti kulturai.

Amatiermākslas aizstāvjiem iesakam izmantot Culturelab senāk publicēto materiālu “33 atbildes – cik noderīga ir amatiermāksla?”, kas pārtulkots latviešu valodā no Lielbritānijas organizācijas Voluntary Arts Network veidotā materiāla.

Viena doma par “Argumenti kultūrai – cilvēkam, sabiedrībai, attīstībai

  1. Apsveicama iniciatīva, it īpaši kultūras nozarē strādājošo izglītošanai par to, ko viņu sfēra var pienest sabiedrībai. Tomēr neatstāj sajūta, ka daļa no šiem argumentiem ir bez bāzes un ir tikai uzskaitīti, lai būtu ar ko aizstāvēties, proti, pārņemti argumenti no vairāk attīstītām valstīm un citas kultūrvides diez vai būtu tie paši drošākie. Turklāt tādu teoriju pielietojums, kā “radošā šķira”, kas pat pārāk daudz jau kritizētas, liek skumji nopūsties. Būtu patīkami redzēt nevalstiskās kultūras organizācijas rosinot kritiskāku un saturīgāku debati par šo tēmu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s