Kultūras ministrija (KM) noslēgusi finansēšanas līgumus ar septiņiem valsts dotētiem teātriem. Kopējā valsts budžeta dotāciju summa 2010. gadā teātriem ir  Ls 4 248 011, tajā skaitā Ls 1 097 580, kas paredzēti Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra rekonstrukcijas izdevumiem. Tātad reālais teātriem piešķirtais valsts finansējums ir Ls 3 150 421. Līdzīga dotācija teātriem tika piešķirta 2004.gadā. Salīdzinot ar 2009.gada finansējumu, tas samazinājies par 37%.

Šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem valsts dotācija vairs netiek piešķirta Liepājas teātrim. Pērnā gada nogalē notika vienošanās starp Kultūras ministriju un Liepājas domi – Liepājas simfonisko orķestri nodot valsts pārziņā un tā darbību nodrošināt no Kultūras ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem, savukārt Liepājas teātri turpmāk finansēt no Liepājas pašvaldības budžeta. Līdzīgu vienošanos KM vēlējās panākt ar Daugavpils pašvaldību, pamatojot to ar Daugavpils teātra zemajiem mākslinieciskajiem rādītājiem. Tomēr valsts dotācija šim teātrim, lai arī stipri samazinātā apjomā (par 52%), ir saglabāta arī 2010.gadā.

Dotācijas aprēķinos pirmo reizi tika izmantoti noteikti kritēriji. Aprēķinos tiek ņemti vērā dati, kas apkopoti saskaņā  ar teātru sniegto informāciju par to ēku uzturēšanas izdevumiem; atlikusī dotācijas daļa saskaņā ar noteiktajiem rezultatīvajiem rādītājiem un noteiktajiem veicamajiem uzdevumiem tiek sadalīta pēc skatītāju un izrāžu skaita, kā arī kvalitātes kritērijiem. Ar detalizētu jaunā modeļa izklāstu var iepazīties KM mājas lapā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s