Ja Latvijas valsts nepiedalīsies Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) celtniecībā, kā tas bija lemts iepriekš, projekta realizētājs “Jaunās Rīgas attīstība” (JRA) var valsti iesūdzēt tiesā, Kultūras ministrija 2010.gada 18.maijā informēja valdību – raksta portāls “Delfi”.

Kultūras ministrs Ints Dālderis informēja, ka aģentūra “Jaunie Trīs brāļi”, kas tagad jau ir likvidēta, savulaik bija noslēgusi līgumu ar JRA par muzeja celtniecību. Tas paredz, ka abas puses iegulda savu daļu muzeja projektā. Taču, tā kā valsts krīzes dēļ LLMM projekta īstenošanu pagaidām atlikusi uz trīs gadiem, pastāv risks, ka JRA var iesūdzēt valsti tiesā.

Valdība marta beigās atlika LLMM būvniecības projekta īstenošanu līdz 2012.gada 31.decembrim. Līdz 2012.gada 1.jūnijam Kultūras ministrijai jāiesniedz valdībā finanšu un ekonomiskos aprēķinus, lai Ministru kabinets varētu lemt par projekta īstenošanu publiskās un privātās partnerības kārtībā.

LLMM bija plānots būvēt bijušās spēkstacijas ēku Andrejsalā. KM un Rīgas dome līgumu par to parakstīja 2004.gada vasarā, un kopš tā laika tika izstrādāts muzeja metu projekts, kā arī biznesa plāns.

Latvijas nodomu vēstulē starptautiskajiem aizdevējiem norādīts, ka valdība turpinās meklēt iespējas samazināt no budžeta pilnībā finansētās investīcijas lielajiem projektiem. Finanšu ministrija informējusi, ka arī aizdevēji Latvijai ieteikuši neķerties klāt vērienīgo investīciju projektu īstenošanai, pirms nebūs pabeigta Nacionālā bibliotēka. Pagaidām nav precīzi zināms, kādus investīcijas projektus šis ierobežojums skars, to noteiks, veidojot katra gada budžetu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s